• شناسه خبر : 69076
  • تاریخ انتشار : 19 آبان 1401 - 12:20

وقتی به دهه سوم زندگی خود می رسید بدن دچار تحول جزئی می شود که برخی از علائم آن بسیار خطرناک هستند.

سلامتی بدن

1- خروپف کردن

خروپف کردن در خواب می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد اما این مشکل به‌طور معمول از سنین پایین شروع نمی‌شود. اگر فردی در سن 35 – 30 سالگی دچار این عارضه شود می‌تواند حاکی از وجود مشکل تنفسی باشد. همچنین ممکن است خروپف کردن به مفهوم این باشد که قلب عملکرد مطلوب خود را ندارد.

2- درد در فک

افراد این علامت را معمولا نادیده می‌گیرند زیرا اغلب درد فک را ناشی از دندان درد می‌دانند و سپس اقدام به مصرف داروی مسکنی برای رفع آن می‌کنند. ممکن است وجود مشکل دندانی علت درد فک باشد اما اگر فرد به‌طور مکرر با این عارضه مواجه می‌شود لازم است به پزشک مراجعه کند زیرا احساس درد در دندان یا فک می‌تواند نشانه وجود مشکل قلبی باشد.

3- سوزن سوزن شدن

کلسترول عامل اصلی مشکل قلبی است. افزایش سطح کلسترول، جریان خون در بدن را مختل کرده و احتمال حمله قلبی را بیشتر می‌کند. درصورتی‌که سطح کلسترول بیش از حد افزایش پیدا کند احساس سوزن سوزن شدن در بدن نشانه‌ای از بالا رفتن کلسترول ومشکل قلبی است.

4- نفس نفس زدن

در دوران جوانی سطح انرژی و قدرت بدنی به‌طور طبیعی بسیار زیاد است اما اگر پس از انجام کارهای سبک یا سنگین احساس خستگی و مشکل تنفسی داشته باشید این موضوع می‌تواند نشانه خطر باشد. به‌طور معمول، بالا رفتن از ۲۰ تا ۲۵ پله برای جوان ۳۰ تا ۴۰ ساله کار سختی نیست. هرچند افرادی که هنگام بالا رفتن از پله دچار احساس خستگی و تنگی نفس می‌شوند باید نسبت به سلامت قلب خود هوشیار باشند.

5- درد قفسه سینه

نشانه اصلی مشکل قلبی احساس درد در قفسه سینه است اما این علامت اغلب در مراحل پیشرفته‌تر بیماری مشاهده می‌شود. هرچند، امروزه جوانان در سنین 30 – 25 سالگی هم قربانی حمله قلبی می‌شوند. بنابراین نباید درد قفسه سینه را نادیده گرفت. درصورتی‌که فرد در کنار درد قفسه سینه تعریق نیز داشته باشد لازم است سریعا به پزشک مراجعه کند.

منبع: سایت pledgetimesدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up