• شناسه خبر : 69335
  • تاریخ انتشار : 30 آبان 1401 - 01:32

شهردار اردبیل از آماده‌سازی شهر برای رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو خبر داد.

آماده‌سازی شهر اردبیل برای برگزاری رویداد 2023

ورودی‌های شهر و وانت‌بارهای میوه‌فروش‌ ساماندهی می‌شوند

محمود صفری در جلسه با سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی استان اردبیل در خصوص رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو؛ اظهار کرد: اهمیت رویداد اردبیل ۲۰۲۳ قابل چشم‌پوشی نیست و نیاز است که همه برای برگزاری این رویداد و بهره‌برداری مطلوب از آن بسیج شوند.

وی از آماده‌سازی فضای شهری برای برگزاری این رویداد خبر داد و افزود: منطقه نمونه گردشگری شورابیل برای برگزاری برنامه‌های مختلف در رویداد اردبیل ۲۰۲۳ آماده است.

شهردار اردبیل با اشاره به ساماندهی ‌و زیباسازی چهار ورودی‌ شهر و همچنین داخل شهر و ساماندهی وانت‌بارهای میوه‌فروش‌ که موجب ترافیک می‌شوند، بیان کرد: سرویس‌های بهداشتی عمومی شهر اردبیل یکی دیگر از نیازهای اساسی برای میزبانی از مسافران است که در این راستا اکثر سرویس‌های عمومی ساماندهی شده‌اند و مابقی نیز تا شروع رویداد آماده می‌شوند.

صفری ادامه داد: در حوزه تبلیغات شهری و محیطی، شهرداری اردبیل آمادگی دارد از تمام امکانات در جهت مردمی سازی رویداد استفاده کند.

وی گفت: ما در شهرداری اردبیل به اهمیت گردشگری واقف هستیم و هر رویدادی که با محوریت گردشگری در شهر اردبیل برگزار شود با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همکاری می‌کنیم.

فردین عینی، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز گفت: رویداد اردبیل ۲۰۲۳ فرصت مهمی برای استان به شمار می‌رود که استفاده از این فرصت می‌تواند گردشگری را به محور توسعه استان تبدیل کند.

وی افزود: توسعه گردشگری خارجی به برنامه‌ریزی نیاز دارد که رویداد اردبیل ۲۰۲۳ مهم‌ترین برنامه ما در این راستا است و شهرداری اردبیل می‌تواند نقش مهمی در برگزاری رویداد داشته باشد.
.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up