• شناسه خبر : 69396
  • تاریخ انتشار : 05 آذر 1401 - 11:05

سخنگوی شورای شهر اردبیل در نطق پیش از دستور‌ جلسه رسمی شورای شهر با اشاره به لزوم اعمال رویکرد نوین در لایحه پیشنهادی شهرداری اردبیل، گفت:

رویکرد نوین در لایحه پیشنهادی شهرداری اعمال شود

به گزارش شهرخوان، سلامت صفری سخنگوی شورای اسلامی شهر اردبیل در پنجاه و یکمین جلسه رسمی شورای شهر بر لزوم پیگیری از طرف شهردار تاکید کرد.

فساد اداری و ناعدالتی بایستی در دستور کار شهرداری قرارگیرد

وی همچنین در خصوص ارسال گزارش شش ماهه شهرداری به شورای شهر گفت: از شهردار محترم و بسیجی اردبیل درخواست داریم شخصا عملکرد مجموعه شهرداری را بررسی کند تا درسال آتی با رویکرد جدید لایحه بودجه را پیشنهاد کند.

عضوشورای شهر با تاکید براینکه مبارزه با فساد اداری و ناعدالتی بایستی در دستور کار شهرداری قرارگیرد؛ گفت:شهرداری می تواند با اجرای برنامه مصوب و بصورت زیرساختی باعث کاهش فساد اداری شود.

سخنگوی شورای شهر ادامه داد:تقویت سازمان و ساختار اداری بسیار حائز اهمیت است و گاها عیب ها و کاستی هایی از طرف مراجع نظارتی در قالب حسابداری و … به شورا ابلاغ میشود که درخواست داریم شهردار اردبیل شخصا ورود کرده و گزارش دهد.

🔹وی همچنین با اشاره به اینکه سالهاست مُهر شهرداری در انجمن پایانه است و این موضوع بصورت غیرقانونی در اختیار پایانه است گفت: مهر یکی از ابزار مدیریت کنترلی بوده و در راستای افزایش درامد پایدار شهری اقدامی باید صورت گیردتا مهر در اختیار شهرداری قرار گیرد.

ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بسیجی و تمامی شهدای انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز دشمن از ملت ایران عصبانی است. آنگونه که در طول چهل و دوسال اقدام به تحریم و فشار کردند انتظار داشتند صدایی از قدرت جمهوری اسلامی ایران شنیده نشود ، اما پیام را برعکس دریافت کردند که در نهایت امروز اخبار اقتدار از سوی نظام اسلامی ایران برای دشمن بسیار سنگین و نگران کننده است.

وی با بیان اینکه اخبار ایران مقاوم و یکپارچه و پیشرفت‌های حاصله از جمله تولید هواپیمای بدون سرنشین، پهباد در تراز جهانی، تولید موشک و ماهواره بر و تولید دارو و … امروز استکبار جهانی را بیش از پیش عصبانی کرده است؛ افزود: دشمن چشم دیدن پیشرفت هسته ای و علم و فناوری کشور ایران را ندارد‌.

غرب یک جنگ معنوی و اعتقادی در میدان پیاده کرده است

سلامت صفری بعنوان یکی از فرماندهان عالی مقاومت با تببین اینکه دشمن برای انقلاب اسلامی جبهه ی جدیدی ایجاد کرده است؛ تصریح کرد: هدف از این جبهه ایجاد ناامنی و شکستن امنیت پایدار مردمی است. امنیت کشور ما برخلاف برخی کشور ها بسیار پایدار است و نباید به آسانی این امنیت را خدشه دار کنیم.

عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: در ایجاد ناامنی های اخیر در کشور دشمن میخواهد فکر و ذهن مسئولان را به مشکلات داخلی گرفتار کند تا راهبردها و پیشرفتهای راهبردی فراموش شود.

صفری ادامه داد: غرب یک جنگ معنوی و اعتقادی در میدان پیاده کرده است و در این عملیات پیچیده با روشهایی مخصوص و تاکتیک های حرفه ای وارد شده است. بهره گیری از هوش مصنوعی پیشرفته، سونامی رسانه ای و فضای مجازی ساختگی و امپراطوری دروغ از تاکتیهای دشمن است.

سخنگوی شورای شهر اردبیل با تاکید بر اینکه در این میدان و روشی که دشمن پیش گرفته تاکتیک سنتی ما جوابگو نخواهد بود؛ افزود: در واقع در مقابل جبهه دشمن ماهم باید با ایجاد و ترمیم جبهه دفاعی یک تاکتیکی نوین فراهم کنیم.

بسیج همگانی به معنای اصلی همان بدنه مردم است

وی گفت: اگر هدف دشمن ملت ایران است ما وظیفه داریم بعنوان یک بسیجی در بین ملت روح جهادی را تقویت کنیم چرا که بسیج مردمی و بسیج همگانی به معنای اصلی همان بدنه مردم است و بسیج در حقیقت یک تفکر بوده و چفیه و لباس بسیجی پوشیدن کافی نیست.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اردبیل با بیان اینکه از مسئولین انتظار داریم در ماموریتهای خود، رویکرد جدید و به روز بسیجی را تعریف کنند؛ افزود: تقویت فرهنگ و باور مردم در حال حاضر یک امر ضروری است‌ و ورود بسیج به جبهه نرم افزاری باید در دستور کار قرار گیرد.

 سلامت صفری با اشاره به اینکه شورای شهر نیز در حوزه استحفاظی خود باید بسیجی بودن و بسیجی وار خدمت کردن را به مردم را نشان دهد؛ افزود: تقویت تفکر بسیجی باعث میشود بسیج در بحرانها پاسخگو باشد.

سخنگوی شورای شهر همچنین با بیان اینکه دور از انصاف است که با تغییر دولت ها رنگ و ارزشهای بسیجی نیز تغییر پیدا کند، افزود: شورا و شهرداری میتواند در قالب برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، کارآفرینی رسانه ای و پشتیبانی در حد توان خود و …. نقش خود را در تبیین اهداف بسیجی ایفا کند.

صفری تصریح کرد: هدف از گرامیداشت هفته بسیج یادآور تاریخ گذشته است برای نسلهای آتی و بازگو کردن خدمات و ایثارگری این مجموعه عظیم است.

رویکرد نوین در لایحه پیشنهادی شهرداری اعمال شود

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up