• شناسه خبر : 69403
  • تاریخ انتشار : 05 آذر 1401 - 12:37

بهزو اسکندرپور با تاکید بر اینکه بودجه سال آتی شهرداری نباید فرایندی سنتی داشته باشد؛ گفت: بودجه شهرداری بایستی کاملا علمی و منطقی بوده و شایسته است کارشناسان و مدیران شهرداری در این راستا اهتمام ویژه داشته باشند.

بهروز اسکندرپور: بودجه شهرداری علمی و شاخص محور تدوین شود

به گزارش شهرخوان، بهروز اسکندرپور عضو شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: با توجه به اینکه بودجه مهمترین ابزار برنامه ریزی است و نقش تعیین کننده ای در پیشبرد اهداف مدیریت شهری و توسعه و آبادانی شهر دارد؛ لذا بودجه پیشنهاد شهرداری باید اصولی و علمی برنامه ریزی شود.

وی به ارایه گزارش عملکرد شش ماهه شهرداری در قالب عملکرد منابع درآمدی، مصارف اقتصادی به انضمام کنترل پروژت تملک دارایی های سرمایه ای به شورای اسلامی شهر اردبیل اشاره کرد و گفت: این گزارش طی دو جلسه مورد بحث،بررسی و تحلیل قرار گرفت.

بهروز اسکندرپور با بیان اینکه در تحلیلهای انجام‌شده از این گزارش، شاهد نقاط قوت و ضعف بودیم؛ افزود: تک تک این نقاط قوت و ضعف یک هشدار و علامت برای شورا و شهرداری است که با تجزیه و تحلیل این نقاط میتوان در پیشنهاد و تصویب لایحه ۱۴۰۲ موفق تر عمل کرد.

عضو شورای شهر اردبیل ادامه داد: از ۴۱۸ پروژه مصوب شده، بیش از ۳۵۲ پروژه در حال اجرا بود که پیشرفت فیزیکی مناسب بیش از ۶۶ پروژه شهری از جمله پل نیایش از نقاط قوت این عملکرد است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل به توزیع آسفالت در معابر شهری در مناطق پنجگانه شهرداری اشاره کرد و گفت: در ۶ ماه گذشته بیش از ۵۴ هزار تن آسفالت ریزی در شهر انجام شده که این نیز از نقاط شاخص عملکرد ارسالی شهرداری است.

وی گفت: باتوجه به اینکه درامد پایدار در منطقه ۴ بسیار پایین تر از سایر مناطق است؛ بیان کرد: این امر نیاز به بررسی دارد و همچنین‌شهرداری در حوزه فناوری و اطلاعات از جمله راه اندازی شهر هوشمند و شهرداری الکترونیک بایستی تلاش بیشتر کند.

بودجه شهرداری علمی و شاخص محور تدوین شوددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up