• شناسه خبر : 69753
  • تاریخ انتشار : 26 آذر 1401 - 02:22

به گزارش شهرخوان، داستان تم پارک آبی اوشن بر اساس ماجرای گروهی از دزدان دریایی است که به جزیره ای حمله می کنند. دزدان دریایی…

به گزارش شهرخوان، داستان تم پارک آبی اوشن بر اساس ماجرای گروهی از دزدان دریایی است که به جزیره ای حمله می کنند. دزدان دریایی به رهبری کاپیتان سایان، برای دست یافتن به قرص خورشید و حکمرانی بر دریا به قلعه خورشید حمله می کنند و آن را تصرف می کنند. سه برادر به نام پولاد، ماهان و باشو که از ساکنان قلعه خورشید هستند تصمیم می گیرند با دزدان دریایی مبارزه کنند و قلعه خورشید را باز پس بگیرند.

در کشور آمریکا هم پارک های موضوعی مانند اوشن پارک وجود دارد. یکی از نخستین نمونه‌های آن در فلوریدا شروع به‌کار کرد که شامل نمایش‌های سیرک از پستانداران دریایی مانند فوک بود.

سرمایه‌گذاران خصوصی در سال‌های‌1950‌و‌1960 شروع به ساخت این پارک‌ها در ابعاد کوچک کردند و در شهر‌هایی مانند لس‌آنجلس، اوهایو و سانفرانسیسکو نمونه‌هایی از آن ایجاد شد.

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که عبارت اوشن پارک در آمریکا همیشه به مجموعه‌های تفریحی اطلاق نمی‌شود و در برخی موارد شامل منطقه ساحلی بدون امکانات ویژه است (اوشن پارک سانتا مونیکا) یا تنها به بخشی از ساحل گفته می‌شود که در آن یک محله مسکونی ایجاد شده است. (اوشن پارک واشنگتن)

در سال1991 در شیکاگو بزرگ‌ترین مرکز پستانداران دریایی جهان ساخته شد و کمتر از یک دهه بعد آکواریوم جورجیا جای آن را گرفت. ساختن تونل‌های شیشه‌ای در میان آکواریوم‌ها به‌شدت مورد استقبال بازدید‌کنندگان قرار می‌گرفت؛ تا جایی که آکواریوم‌های بوستون و بالتیمور از ابتدا براساس ایجاد چنین تونل‌هایی ساخته شدند. در لهستان، قزاقستان و سنگاپور هم آکواریوم‌های مشابهی ساخته شدند. آکواریوم سنگاپور که در سال2012 افتتاح شد، شامل 10منطقه با 49زیستگاه مختلف بود و یک صفحه نمایش به عرض 36متر داشت. سرسره‌های آبی، استخر و موج‌سواری در رودخانه بخش‌های دیگر این مجموعه بود.

ساخت اوشن پارک شانگهای از سال2012 شروع شده بود، اما افتتاح کامل آن تا سال2018 طول کشید. در ابتدا 3طرح مختلف برای ساخت پارک ارائه شد و اجرای یکی از آنها تا سال2015 ادامه داشت. این مجموعه که اکنون به‌نام پارک «هایچانگ» هم شناخته می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up