• شناسه خبر : 9855
  • تاریخ انتشار : 25 تیر 1398 - 10:29

صبحانه مهمترین وعده غذایی روزانه است و به همین دلیل باید این وعده غذایی را همراه مواد مقوی و سرشار از ویتامین آغاز کرد.

تغذیه صبحانه کودک
شهرخوان: صبحانه مهمترین وعده غذایی روزانه است و به همین دلیل باید این وعده غذایی را همراه مواد مقوی و سرشار از ویتامین آغاز کرد.

اغلب پزشکان تغذیه بر این باورند که وعده صبحانه بسیار مهم است، زیرا انرژی مورد نیاز یک روز از طریق وعده‌های صبحانه تأمین می‌شود، اما باید مراقب باشید که حتماً از مواد غذایی مناسب و سالم کمک بگیرید.

دور موادغذایی شیرین را خط بکشید

بسیاری از وعده‌های غذایی صبحانه از حجم زیادی شکر تشکیل شده‌اند کیک‌ها، شیرینی‌ها و انواع بیسکوییت‌هایی که ما هنگام صبح آن‌ها را مصرف می‌کنیم شکر زیادی دارند و برای سلامت بدن مضر هستند به همین دلیل پزشکان بر این باورند که باید به جای خوردن شیرینی از نان کمک گرفت.

قنادی شیرینی

آرد بیش از اندازه نخورید

بسیاری از میان وعده‌هایی که صبح در صبحانه مصرف می‌شوند از آرد زیادی تشکیل شده‌اند این آرد می‌تواند شما را به بیماری دیابت نوع ۲ مبتلا کند؛ خوردن پنکیک، شیرینی‌های آردی هنگام وعده صبحانه توصیه نمی‌شود.

کره گیاهی نخورید

کره گیاهی سبب افزایش قند خون بدن می‌شود و اگر هر روز در وعده صبحانه خود کره گیاهی بخورید خطر حمله قلبی بالا می‌رود و به انواع بیماری‌های قلبی دچار می‌شوید.

آبمیوه‌ نخورید

در آبمیوه‌های صنعتی حجم زیادی از شکر به کار رفته است و از سویی دیگر هیچ پروتئین و ویتامینی را نمی‌توان در آن‌ها پیدا کرد؛ پزشکان متخصص توصیه می‌کنند که به جای مصرف آبمیوه‌های پاکتی خود میوه را جایگزین کنیم.

آبمیوه

ماست میوه‌ای نخورید

به گزارش روزپلاس، در ماست میوه‌ای هم شکر زیادی وجود دارد و اغلب از آن برای درست کردن بستنی کمک می‌گیرند پزشکان بر این باورند که خوردن ماست میوه‌ای در وعده صبحانه قند خون بدن را بالا می‌برد.

ماست نعناعدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up