• شناسه خبر : 10469
  • تاریخ انتشار : 18 دی 1401 - 07:14

طرز نشستن ایرانی در تفاوت میزان شیوع این بیماری در ایران با کشورهای دیگر تاثیری ندارد. نتایج پژوهش‌ها نشان داد که افزایش وزن، انجام ندادن ورزش‌های مناسب و نامناسب بودن ارگونومی از دلایل شیوع آرتروز زانو در ایران است.

آیا نوع نشستن باعث آرتروز می شود؟

آرتروز زانو بیماری معروفی در بین ایرانی ها است که از دلایل مبتلا به آرتروز انجام ندادن ورزش‌های مناسب و نامناسب بودن ارگونومی می باشد.

شهرخوان: رییس مرکز تحقیقات روماتولوژی با بیان این که چند پژوهش در زمینه علل شیوع بیماری‌های روماتیسمی در این مرکز انجام شده، گفت: درباره آرتروز زانو مطالعاتی انجام شد و نشان داد.

طرز نشستن ایرانی در تفاوت میزان شیوع این بیماری در ایران با کشورهای دیگر تاثیری ندارد. نتایج پژوهش‌ها نشان داد که افزایش وزن، انجام ندادن ورزش‌های مناسب و نامناسب بودن ارگونومی از دلایل شیوع آرتروز زانو<Kidney Arthritis Outbreak> در ایران است.

دکتر احمدرضا جمشیدی اظهار کرد: به نظر می‌رسد در شیوع بیماری آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) عوامل ژنتیکی تاثیر گذار است. در آسیایی‌ها این بیماری کمتر از اروپایی‌ها شایع است.

وی در پاسخ به سوالی درباره پژوهش‌های این مرکز درباره راه‌های درمان‌ بیماری‌های روماتیسمی، گفت: درمان‌های جدید مثل یک پازل هستند. حاصل مجموعه تحقیقاتی که انجام می‌شود ممکن است به جایی برسد که به کشف یک درمان جدید منجر شود. مثلا اخیرا در مطالعات ما درباره اسکلرودرمی که یک بیماری ناتوان‌کننده است، موفق به پیدا کردن پروتئینی شدیم که مسئول آبرسانی به پوست است و مشاهده کردیم که این پروتئین در بافت بیماران اسکلرودرمی بسیار پایین است. وقتی که مقاله این پژوهش منتشر شود ممکن است مقدمه رسیدن به دستاوردی در خصوص درمان این بیماری قرار بگیرد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: اخیرا درمانی را در زمینه پیشگیری از کمردرد مطرح کردیم که روش موثری بوده و مطالعاتی هم روی آن انجام شد و در این زمینه هم مقالاتی منتشر شده است.

S208دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up