• شناسه خبر : 11785
  • تاریخ انتشار : 06 شهریور 1398 - 08:50

استاندار اردبیل با اشاره به راه ارتباطی شهر گیوی به خلخال، گفت: این مسیر با رانش زمین تا حدودی تخریب شده بود که تا پایان سال جاری بازسازی و به بهره برداری می‌رسد.

اکبر بهنام جو
به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل گفت: با آغاز طرح‌های آبرسانی در تلاش برای حل مشکل آب شرب ۱۰۱ روستای شهرستان کوثر خواهیم بود.

اکبر بهنام‌جو در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان کوثر عنوان کرد: ۱۰۱ روستا در شهرستان کوثر مشکل آب شرب دارند و با اعتبار خوبی که برای آبرسانی به روستاها اختصاص یافته این روستاها مورد توجه قرار می‌گیرند.

کوثر دارای استعدادهای کم نظیر گردشگری

استاندار اردبیل به جاذبه‌های گردشگری این شهرستان نیز اشاره کرد و ادامه داد: کوثر دارای استعدادهای کم نظیر گردشگری و ظرفیت‌های خوبی برای جذب گردشگر بوده و با بازسازی و توسعه آبگرم «گیوی» به صورت مدرن می‌توان میزان مسافر و گردشگران این شهرستان را بهبود بخشید.

آب گرم گیوی برای جذب گردشگر در جنوب استان منحصر به فرد است

وی با بیان اینکه ظرفیت آب گرم گیوی برای جذب گردشگر در جنوب استان منحصر به فرد است، افزود: این مجمتع باید به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شود و تعیین تکلیف آن با هماهنگی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل به نتیجه می‌رسد.

استخر آبدرمانی

افزایش اشتغال با اجرای پایاب در حوزه کشاورزی

استاندار اردبیل به نزدیکی شهرستان کوثر به راه ارتباطی سرچم اشاره کرد و یادآور شد: با راه اندازی کمپ‌های گردشگری از قبیل زیپ لاین، هتل هایی با امکانات مناسب، ایجاد زیرساخت‌های لازم در بخش گردشگری و اجرای پایاب در حوزه کشاورزی شاهد افزایش اشتغال در منطقه خواهیم بود.

وی در رابطه با راه ارتباطی شهر گیوی به خلخال نیز متذکر شد: این مسیر با رانش زمین تا حدودی تخریب شده بود که تا پایان سال جاری بازسازی و به بهره برداری می‌رسد.

جاده روستایی

بهنام‌جو به اجرای عملیات پایاب کوثر نیز اشاره کرد و افزود:پیش از این با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در محل سد کوثر ۲۲۰میلیارد تومان برای اجرای پایاب این سد اختصاص یافت و این اقدام وضعیت اقتصادی منطقه را متحول می‌کند.

اعلام آمادگی دو سرمایه گذار معتبر برای ایجاد سردخانه و کارخانه صنایع تبدیلی

وی شهرستان کوثر را یکی از قطب‌های باغداری دانست و یادآور شد: دو سرمایه گذار معتبر برای ایجاد سردخانه و کارخانه صنایع تبدیلی در شهرک صنعتی اعلام آمادگی کردند.

استاندار اردبیل فرماندار را نماینده دولت برای حل مشکلات شهرستان معرفی کرد و افزود: فرماندار هر شهرستان و مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف هستند کارهای سرمایه گذاران را شخصا پیگیری کنند و با ارائه برنامه سالانه تا سال۱۴۰۰ در بخش‌های مختلف با برش شهرستانی اقدام کنند.


بازسازی و توسعه آبگرم «گیوی» به صورت مدرن

ایجاد زیرساخت‌های لازم در بخش گردشگری شهرستان کوثردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up