• شناسه خبر : 21692
  • تاریخ انتشار : 14 دی 1398 - 09:21

در پی شهادت سردار گرانقدر اسلام حاج قاسم سلیمانی و برگزاری مراسم تشییع مطهر ایشان، برخی دانشگاه ها در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه تعطیل شدند و برخی دانشگاه های دیگر نیز از تغییر زمان برگزاری امتحانات خود خبر دادند.

دانشگاه محقق

در پی شهادت سردار گرانقدر اسلام حاج قاسم سلیمانی و برگزاری مراسم تشییع مطهر ایشان، برخی دانشگاه ها در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه تعطیل شدند و برخی دانشگاه های دیگر نیز از تغییر زمان برگزاری امتحانات خود خبر دادند.

روابط عمومی وزارت علوم: تعطیلی یا لغو امتحانات به دانشگاه ها واگذار شد

در ابتدا علیرضا عبداللهی نژاد مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم در گفتگویی که با خبرنگار مهر داشت، اعلام کرد تعطیلی دانشگاه ها در روز دوشنبه با توجه به برگزاری امتحانات در برخی دانشگاه ها با هماهنگی معاونت آموزشی وزارت علوم بر عهده دانشگاه ها گذاشته شد.

وی افزود: دانشگاه‌ها می‌توانند صبح تا ظهر یا در کل روز دوشنبه را تعطیل اعلام کنند و به مراسم عزاداری سوگواری بپردازند.

دانشگاه آزاد امتحانات روز دوشنبه برخی اسدانشگاه محققتانها را لغو کرد

رضا همدانچی مدیر کل روابط عمومی دانشگاه آزاد نیز در گفتگو با خبرنگار مهر از تغییر زمان برگزاری امتحانات دانشجویان دانشگاه آزاد در برخی استان ها خبر داد و گفت: در روز یکشنبه ۱۵ دی ماه امتحانات واحدهای دانشگاه آزاد در استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی لغو شد.

همدانچی ادامه داد: همچنین روز دوشنبه ۱۶ دی ماه امتحانات استان تهران، استان قم، استان البرز، استان مازندران و مرکزی و همچنین روز سه شنبه ۱۷ دی ماه امتحانات دانشجویان در استان های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان و هرمزگان لغو می شود و به زمان دیگری موکول خواهد شد.

وی ادامه داد: امتحانات لغو شده به روز پس از آخرین امتحان با نظر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان منتقل می شود.

تغییر زمان برگزاری امتحانات دانشجویان علامه طباطبایی

دانشگاه علامه طباطبایی اما در اطلاعیه ای اعلام کرد که برنامه برگزاری امتحانات پایان ترم از روز دوشنبه ۱۶ دی ماه به روز پنجشنبه ۱۹ دی ماه در همان ساعت تغییر می‌یابد.

تعطیلی دانشگاه الزهرا

همچنین دانشگاه الزهرا به منظور سهولت در حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی روز دوشنبه ۱۶ دی ماه را تعطیل اعلام کرد.

پردیس مرکزی دانشگاه تهران صبح دوشنبه تعطیل شد

حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران نیز در گفتگویی که با مهر داشت، از تعطیلی واحدهای مستقر در پردیس مرکزی دانشگاه تهران در روز دوشنبه صبح خبر داد و گفت: به دلیل آنکه در آخرین هفته برگزاری کلاس ها قرار داریم، به همین دلیل نمی توانیم کل روز دوشنبه را تعطیل اعلام کنیم.

وی افزود: با هماهنگی اساتید کلاس های جبرانی، عصر همان روز و یا تا پایان هفته می تواند برگزار شود.

لغو تمامی آزمون های دانشگاه علوم پزشکی ایران در روز دوشنبه

علی مظاهری نژاد معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز به مهر خبر داد که تمامی آزمون‌های روز دوشنبه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران لغو می‌شود و زمان مقتضی به دانشجویان اعلام خواهد شد.

وی گفت: همچنین با توجه به برگزاری مراسم تشییع شهید سردار پرافتخار اسلام «حاج قاسم سلیمانی» و تسهیل شرکت دانشجویان در این مراسم، غیبت دانشجویان در این روز موجه است.

موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی تهران تعطیل شد

علی آهون‌منش رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی از تعطیلی موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی تهران در روز دوشنبه خبر داد و به خبرنگار مهر گفت: امتحانات روز دوشنبه دانشجویان در روز آخر امتحانات برگزار خواهد شد.

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی درباره تعطیلی دانشگاه های غیرانتفاعی، گفت: نوبت بعدازظهر دانشگاه‌های غیرانتفاعی استان اصفهان امروز به دلیل برگزاری مراسم ویژه سردار حاج قاسم سلیمانی تعطیل است.

دانشگاه خواجه نصیر هم تعطیل اعلام شد

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز در اطلاعیه ای اعلام کرده است که به جهت حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه در مراسم تشییع سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، کلاس های آموزشی دانشگاه روز ۲شنبه تعطیل است.

مراکز علمی کاربردی استان تهران تعطیل است

مختار جلالی جواران معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفتگو با خبرنگار مهر از تعطیلی مراکز علمی‌کاربردی استان تهران در روز دوشنبه خبر داد و درباره لغو امتحانات دانشجویان، افزود: هنوز امتحانات دانشگاه جامع علمی کاربردی آغاز نشده است ولی مراکز موظف هستند برای تعطیلی روز دوشنبه کلاس جبرانی برگزار کنند.

لغو امتحانات پیام نور در ۳ روز آینده

رئیس دانشگاه پیام نور نیز از لغو امتحانات دانشگاه پیام نور در ۳ روز آینده برای شرکت در مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی خبرداد.

محمد رضا زمانی گفت: امتحانات در کلیه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور برای تسهیل شرکت دانشجویان در مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی و مراسمی که به مناسبت شهادت این سردار سرفراز برگزار می شود، در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه در سراسر کشور لغو خواهد شد.

غیبت موجه برای دانشجویان دانشگاه فردوسی

بنا بر تصمیم رئیس دانشگاه فردوسی مشهد برای تمام دانشجویان شرکت کننده در مراسم تشییع روز یکشنبه غیبت موجه در نظر گرفته می شود.

دانشگاه های اهواز فردا تعطیل شدند

با توجه به برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی فردا (یکشنبه، ۱۵ دی‌ماه) در اهواز، دانشگاه های شهرستان‌های اهواز، کارون، باوی و حمیدیه تعطیل هستند.

اطلاعیه جدید وزارت علوم در خصوص تعویق امتحانات دوشنبه

و اما معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در صورتی که در روز دوشنبه ۱۶ دی‌ماه ۹۸ برنامه‌ای برای برگزاری آزمون‌های پایان نیم‌سال تحصیلی تدارک دیده‌اند، می‌توانند با به تعویق انداختن آن آزمون، با دانشجویان و دانشگاهیان علاقه‌مند به شرکت در آیین یادشده و ادای احترام به آن شهید عزیز همراهی کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up