• شناسه خبر : 22735
  • تاریخ انتشار : 27 دی 1398 - 01:40

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که دیابت یا سنگ کلیه دارند، می‌توانند با مصرف روزانه ۳ فنجان آب پیاز به بهبود بیماری خود کمک کنند.

قندخون

 

دیابتی‌ ها پیاز مصرف کنند

شهرخوان، داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفتگو درباره گیاه پیاز گفت: این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک است.

در منابع طب سنتی توصیه شده افراد در مسافرت، برای تعدیل شرایط بدن و سازگاری آن با محیط جدید ابتدا پیاز آن منطقه را میل کنند. همچنین توصیه شده مصرف پیاز پخته بهتر از پیاز خام است.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: پیاز برای پوست، درمان سرماخوردگی، حفظ سلامت چشم ها، برطرف کردن عفونت‌ها بسیار مفید است و می‌توان از آن بهره‌های زیادی برد.

خواص پیاز

 

پیاز

 

حاج محمد خانی تصریح کرد: افراد می‌توانند برای باز شدن اشتها یک عدد پیاز را خوب بجوند این کار اشتهایشان را باز می‌کند؛ این کار برای پیشگیری از لخته شدن خون در عروق مفید بوده و تمام میکروب‌های دهان را

از بین می‌برد.

او بیان کرد: افرادی که دیابت یا سنگ کلیه دارند، می‌توانند با مصرف روزانه ۳ فنجان آب پیاز به بهبود بیماری خود کمک کنند؛ همچنین خوردن آب پیاز در تقویت رشد کودکان نیز مفید است.

خواص آب پیاز

این محقق و پژوهشگر طب سنتی ادامه داد: افراد برای درمان سرماخوردگی ، آب پیاز را با شیر گرم مخلوط کرده و میل کنید، این کار به بهبود و درمان سرفه، آسم، تنگی نفس و عفونت‌های سرماخوردگی مفید

است.

حاج محمد خانی افزود: افراد برای پاکسازی ریه خود از اخلاط عفونی می‌توانند روزی دوبار، ۳ قاشق آب پیاز را با کمی دنبه آب شده گوسفندی مخلوط کرده و به مدت ۴ روز میل کنند.

بخور پیاز در هوای آلوده مفید است؟

وی گفت: افرادی که به عفونت‌های چشم مبتلا هستند به ویژه افرادی که در هوای آلوده دچار این عفونت‌ها می‌شوند و چشمانی حساس دارند؛ می‌توانند پیاز را بجوشانند و بخور دهند.

حاج محمد خانی تصریح کرد: برای درمان زکام و رفع بی‌خوابی افراد می‌تواند شبی دو عدد پیاز را خرد کرده و درنیم لیتر آب خیس کنند و صبح همراه با صبحانه و شب قبل از خواب یک لیوان میل کنید.

پیاز؛ گیاهی با خاصیت دارویی

وی یادآوری کرد: افراد برای درد ناخن، ضرب‌خوردگی، و درمان سوختگی خود می‌توانند پیازسوخته شده را در کنار خاکستر چوب ضماد کنند.

همچنین برای بند آمدن خون‌ریزی بینی می‌توانند و یک قطره از محلول آب پیاز و کمی آبلیمو را در بینی خود بچکانند.

این متخصص و پژوهشگر طب سنتی افزود: افراد در صورتی که احساس خستگی از کار‌های روزمره خود دارند می‌توانند هر روز صبح یک قاشق مربا خوری عسل را با یک استکان کوچک آب پیاز مخلوط و میل کنید،

همچنین این محلول برای کمردرد‌های حاصل از ضعف نیز مفید است.

حاج محمد خانی بیان کرد: برای قطع شدن اسهال کودکان یک عدد پیاز سفید درشت را خرد کرده و در یک لیتر آب بجوشانید، پس از خنک شدن آب آن را به مرور به کودکان بدهید.

وی در پایان گفت: زمانی که افراد به دندان درد مبتلا می‌شوند یک قطعه پنبه را به آب پیاز آغشته و آن را روی دندانی که درد می‌کند بگذارند؛ این کار باعث تسهیل درد شان می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up