• شناسه خبر : 25746
  • تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1399 - 03:52

وزیر نیرو گفت: در سال جاری همانند سال گذشته میزان تعرفه آب و برق، ۷ درصد افزایش می‌یابد و مشترکانی که نسبت به رعایت اصلاح الگوی مصرف اقدام کنند، پاداش دریافت می‌کنند.

تعرفه آب و برق گران شد

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

وزیر نیرو گفت: در سال جاری همانند سال گذشته میزان تعرفه آب و برق، ۷ درصد افزایش می‌یابد و مشترکانی که نسبت به رعایت اصلاح الگوی مصرف اقدام کنند، پاداش دریافت می‌کنند.

قبض گاز

 

رضا اردکانیان اظهار کرد: سال گذشته به صنایعی که با حوزه برق به واسطه قطع خاموشی‌ها، تعامل و همکاری داشتند، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به بخش خانگی نیز ۱۰۶ میلیارد تومان، پاداش پرداخت کرد.

وی افزود:در سال جاری همانند سال گذشته میزان تعرفه آب و برق، ۷ درصد افزایش می یابد و مشترکانی که نسبت به رعایت اصلاح الگوی مصرف اقدام می کنند، پاداش دریافت می کنند.

وزیر نیرو تصریح کرد: مشترکانی که میزان مصرفشان بیش از الگوی مصرف است باید با ۱۶ درصد افزایش تعرفه پرداخت کنند و این افزایش تعرفه به معنای تامین درآمد نیست و هدف صرفا، هدایت مشترکان به سمت خوش مصرفی است.

 

کنتور برق

 

۷۰ درصد از مشترکان میزان مصرفشان زیر الگوی مصرف است

اردکانیان تاکید کرد: بیش از ۷۰ درصد از مشترکان میزان مصرفشان زیر الگوی مصرف است و حذف قبض کاغذی، هیچگونه افزایش تعرفه را اعمال نمی کند.

وی با اشاره به میزان افزایش بارندگی ها طی دو سال اخیر در سطح کشور گفت: بارش رحمت الهی سبب شد، ۵۱ میلیارد مترمکعب ذخیره سازی منابع آبی شود و اکنون ۷۶ درصد حجم ذخایر پر است و مابقی ظرفیت خالی مخازن به صورت عمدی، به منظور احتمال سیلاب های ناگهانی است.

وزیر نیرو تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰ تالاب کشور، از جمله تالاب بین المللی هامون سیراب شده و دارای وضعیت بسیار مناسبی است.

 

آب

 

اردکانیان اظهار داشت: میزان بارشها تاکنون ۳۰۰ میلی متر بوده است که در مقایسه با بارش های ۵۰ سال گذشته، ۳۵ درصد افزایش یافته است و این در حالی است که میزان بارشها نسبت به مشابه سال گذشته، با کاهش ۷ درصدی مواجه بوده است.

در شرکت توزیع برق باختر از رله های مالتی فاکنشن ساخت داخل با حضور وزیر نیرو و استاندار مرکزی رونمایی شد.

این رله ها که در امنیت شبکه انتقال وفوق توزیع برق کاربرد دارد پیش از این از شرکت های اروپایی وارد می شده که با دست یابی به دانش فنی با یک پنجم قیمت نمونه خارجی در کشور تولید می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up