• شناسه خبر : 28219
  • تاریخ انتشار : 20 خرداد 1399 - 09:47

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت:در شرایط کنونی بسیار از مردم برای حفظ ارزش پول و سرمایه خود اقدام به خرید غیرمتعارف مسکن می کنند، این مسئله موجب شده که مسکن به خریداران واقعی نرسد.

صدیف بدری

صدیف بدری با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت مسکن در کشور به ویژه کلانشهرها، گفت: متأسفانه قیمت مسکن روز به روز به صورت سرسام آور در حال افزایش است و وزارت راه و شهرسازی عملا هیچ اقدامی برای کنترل این حوزه انجام نمی دهد.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حدود ۲۵ درصد از اقتصاد کشور با بازار مسکن مرتبط است، از این رو مدیریت و ارتقا بازار مسکن تأثیر به سزایی در توسعه اقتصادی از جمله افزایش اشتغال خواهد داشت.

وی گفت: در شرایط کنونی بسیاری از مردم برای حفظ ارزش پول و سرمایه خود اقدام به خرید غیرمتعارف مسکن می کنند، این مسئله موجب شده که مسکن به خریداران واقعی نرسد، از طرفی این رویکرد موجب شده به دلیل کاهش عرضه و صف گسترده خریداران، قیمت ها بالا برود.

بدری گفت: در شرایط کنونی هیچ ضابطه ای برای قیمت گذاری بازار مسکن وجود ندارد و فروشندگان و مالکان قیمت مسکنشان را به صورت سلیقه ای تعیین می کنند.

وی افزود: به نظر من اولویت اصلی برای کنترل بازار مسکن، اجرای جامع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن است، البته به نظر من این قانون باید در تمام وجوه اقتصادی اجرایی شود، آن زمان دیگر هیچ دلال یا سوداگری نمی تواند با سرمایه هنگفت خود اقدام به خرید گسترده مسکن و بر هم زدن تعادل بازار کند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس ادامه داد: متأسفانه دولت برنامه قابل قبولی برای مدیریت نقدینگی جامعه ندارد، از این رو بهترین و سریعترین راه برای  مدیریت این حوزه اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه است.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up