• شناسه خبر : 28597
  • تاریخ انتشار : 27 خرداد 1399 - 09:33

معاون استاندار اردبیل گفت: آب آشامیدنی اردبیل مطابق نظر کارشناسان بهداشت، محیط زیست و آب و فاضلاب، کاملا بهداشتی و برای مصرف مناسب است.

آب

بهروز ندایی در جلسه شورای سلامت استان اردبیل اظهار کرد: آب آشامیدنی اردبیل مطابق نظر کارشناسان بهداشت، محیط زیست و آب و فاضلاب، کاملا بهداشتی و برای مصرف مناسب است.

وی افزود: البته مشکلاتی در زمینه آب روستاها وجود دارد که باید از آب مورد استفاده برخی از روستاهایی که تحت پوشش آب وفاصلاب نیستند، نمونه‌برداری کرده و وضعیت بهداشتی آن بررسی شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل بیان کرد: طبق اطلاعات موجود، ۹۸۳ روستای استان تحت پوشش آب و فاضلاب بوده و ۷۱۳ روستا تحت پوشش نیستند که باید برای آب‌رسانی به این ۷۱۳ روستا برنامه‌ریزی شود.

ندایی تصریح کرد: از ۱۱ شهرستان استان اردبیل، ۶ شهرستان تصفیه‌خانه فاظلاب شهری دارند و از این میان با توجه به کم بودن ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب شهری اردبیل، با جذب اعتبارات به‌زودی عملیات اجرایی توسعه این تصفیه‌خانه آغاز خواهد شد.

وی گفت: همچنین برای اصلاح وضعیت نامطلوب انتقال فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل نیز باید اقداماتی صورت پذیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up