• شناسه خبر : 32748
  • تاریخ انتشار : 12 مرداد 1399 - 12:24

فرماندار خلخال گفت: به علت بارندگی‌های شدید باران و جاری شدن سیل در معابر عمومی، ۵۰ واحد مسکونی این شهر دچار خسارات مالی شد.

سیل
فریدون بابایی گفت: بارش ۳۳ میلی‌متر باران در مدت زمان کوتاه در بامداد روز گذشته موجب جاری شدن سیلاب در خیابان‌ها ، کوچه‌ها و معابر عمومی این شهر شده و به تاسیسات زیربنایی شهرداری و نیز خانه‌های مردم شده خسارت مالی قابل توجهی وارد کرد.
وی افزود: برغم امدادرسانی واحد خدمات شهری و آتش‌نشانی شهرداری خلخال در تخلیه سیلاب وارد شده به خانه‌ها ، سیلاب موجب تخریب بخش از ساختمان واحدهای مسکونی مردم شده و به اسباب و وسایل خانه‌ها آسیب زد.
بابایی گفت: جاری شدن سیلاب نتیجه دخالت انسان در طبیعت و ایجاد مانع بر سر راه دره‌ها و مسیل‌های طبیعی آب‌های روان از طریق تخلیه نخاله‌های ساختمانی و مجاری آب‌های حاصل از بارش‌های تند باران است.
فرماندار خلخال افزود: میزان خسارات وارده به تاسیسات زیربنایی شهرداری، راه‌های ارتباطی شهرستان، مزارع کشاورزی و باغ‌های میوه توسط کارشناسان مدیریت بحران این شهرستان در حال برآورد است که به محض تکمیل شدن طلاع‌رسانی خواهد شد.
سرپرست شهرداری خلخال نیز دلیل وارد شدن سیلاب به داخل واحدهای مسکونی این شهر در جریان بارندگی تند روز گذشته را رهاسازی مصالح ساختمانی و زباله‌ها از سوی مجریان پروژه‌های ساختمانی در مناطق مختلف این شهر اعلام کرد.
فرهاد خوگر گفت: رهاسازی پاکت‌های استفاده شده سیمان ، آجر ،بلوک و باقیمانده فوم بکار گرفته شده در پروژه‌های عمرانی داخل شهر دلیل اصلی آبگرفتگی معابر و وارد شدن خسارت به واحدهای مسکونی است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up