• شناسه خبر : 42903
  • تاریخ انتشار : 18 آذر 1399 - 06:32

نماینده اردبیل می گوید: عمده درآمد اهالی سرعین از صنعت گردشگری است که در ماه‌های اخیر بخاطر کرونا فعالیت هتل ها، آبدرمانی و مناطق گردشگری تعطیل شده است.

شهر سرعین به صورت کامل تعطیل شده است

نماینده اردبیل می گوید: عمده درآمد اهالی سرعین از صنعت گردشگری است که در ماه‌های اخیر بخاطر کرونا فعالیت هتل ها، آبدرمانی و مناطق گردشگری تعطیل شده است.

سرعین

به گزارش دیدشهر؛ اردبیل رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: دولت در این اوضاع سخت کرونایی و تحریم‌های اقتصادی، صنعت گردشگری متضرر شده را دریافته و فعالان این عرصه را مورد حمایت جدی قرار دهد.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی ۱۸ آذر در نشست با فعالان صنعت گردشگری در سرعین اظهار کرد: شرایط کرونا وضعیت سختی را برای فعالان صنعت گردشگری به وجود آورده به طوری که هیچ خبری از حضور مسافران و گردشگران در این ایام نبوده و عمدتا فعالان این عرصه به ویژه هتل‌داران و صاحبان آب‌های گرم متضرر شدند.

وی تصریح کرد: در این شرایط سخت بهتر است با تدابیر لازم فعالان این عرصه از پرداخت مالیات و بیمه کارگری معاف شده و حتی به مدت یک سال مورد حمایت جدی دولت در بخش‌های مختلف قرار گیرند.

تعطیلی

امیدواریم صنعت گردشگری استان اردبیل رونق گیرد

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: نمایندگان مجلس تلاش می‌کنند تا در قالب طرح حمایت دولت از آسیب‌دیدگان کرونا به بخش گردشگری توجهی جدی داشته و مطالبات فعالان این عرصه را با حساسیت پیگیری کنند.

موسوی افزود: عمده درآمد اهالی استان در کنار بخش کشاورزی، از صنعت گردشگری است که در ماه‌های اخیر به صورت صد درصد فعالان این حوزه در رکود قرار گرفته و شهر سرعین به صورت کامل به تعطیلی کشیده شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در حمایت از فعالان این بخش در کنار همراهی با سرمایه‌گذاران جدید، سرمایه‌گذاران موجود باید به شکل جدی مورد حمایت قرار گیرند که این حمایت‌ها نباید در کلام و وعده و وعید خلاصه شده بلکه شکل عملی به خود بگیرد.

موسوی بیان کرد: ‌امیدواریم صنعت گردشگری استان اردبیل با رفع معضل کرونا و آسیب‌هایی که از این بابت وارد شده، دوباره روی پا ایستاده و برای سال‌ آینده بتواند خدمات مناسبی را برای گردشگران و مسافران ارائه کند.

هتل

ارائه تسهیلات به صنعت گردشگری عملیاتی شود

وی اضافه کرد: با جمع‌بندی نظرات، درخواست‌ها و مطالبات فعالان این عرصه سعی خواهیم کرد از طریق مجلس و به صورت قانونی در بودجه سال آینده حمایت‌ها و پشتیبانی‌هایی را از فعالان این عرصه انجام دهیم تا بخشی از ضرر و زیان جبران و نواقصات کار رفع شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل اظهار کرد: انتظار می‌رود وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نیز با اخذ مجوز از هیئت دولت به صنعت گردشگری متضرر شده از کرونا رسیدگی جدی کرده و این بخش را مورد حمایت واقعی و عملیاتی قرار دهد.

 


گردشگری استان اردبیل | گردشگری سرعین |دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up