• شناسه خبر : 45376
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 07:35

مسئول عملیات بنیاد هدایت شمالغرب کشور از اجرای طرح امام محله در ۵ هزار مسجد کشوری در راستای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خبر داد.

مسجد

 

حجت ‌الاسلام رضا غلامی در نشست با خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح امام محله در ۵ هزار مسجد کشوری اظهار داشت: این در طرح در راستای توسعه فعالیت ‌های فرهنگی و اجتماعی در ۲ ماه گذشته به طور میانگین در ۱۷۰ باب مسجد در هر استان با محوریت روحانیان و مشارکت مردم اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه شناسایی شبکه ‌های نیازمندان و افرادی یکی از مهمترین کارهایی که در طول مدت انجام شد، گفت: اجرای این طرح ثمرات بسیار مفیدی داشته است که تهیه و توزیع بسته ‌های بهداشتی، بسته ‌های معیشتی، آموزش و پیشگیری ،تهیه جهیزیه و اقلام بهداشتی و خوراکی و همچنین ایجاد مشاغل خانگی و بخشودگی اجاره بهاء مستاجران از جمله خدمات ارائه شده در این طرح در زمان اوج کرونا در این مساجد بود.

مسئول عملیات بنیاد هدایت شمال غرب کشور با بیان اینکه مساجد برخلاف گذشته باید از محل صرف برای اقامه نماز خارج شود، افزود: مساجد باید علاوه بر برپایی نماز در سایر حوزه ‌ها از جمله مسائل اجتماعی، اقتصادی، خیریه، مباحث خانواده و امور آموزشی در راستای اهداف نظام و انقلاب اسلامی فعالیت کنند.

غلامی مسجد را محور اصلی کاهش آسیب‌ های اجتماعی دانست و بیان کرد: طرح امام محله در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و رفع مشکلات مردم، با تدوین نقشه جامع تبلیغی کشور و استفاده از ایده‌ های برتر، پایه‌ ریزی شده‌ است.

برنامه ‌های هیات مذهبی استان زیر سایه کرونا در فضای مجازی برگزار شد

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل نیز در این نشست با بیان اینکه زیر سایه کرونا تمامی فعالیت ‌های هیات ‌های مذهبی تغییر یافته است، گفت: تدوین و اجرای برنامه ‌های فرهنگی و مذهبی استان امسال با اولویت استفاده از ظرفیت فضای مجازی بوده چرا که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه ‌های حضوری بسیار معدود و با اصل رعایت پروتکل ‌های بهداشتی انجام شد.

حجت‌ الاسلام جعفرزاده با بیان اینکه برای تقویت برنامه‌ های فرهنگی و مذهبی استان در شرایط کرونایی جامعه کانال ‌ها و شبکه‌ های مختلفی در فضای مجازی راه ‌اندازی شده ، افزود: کرونا باعث شد تبلیغات اسلامی استان توجه ویژه‌ ای به استفاده از ظرفیت فضای مجازی کند و هم اکنون ۷۴۹ سایت و گروه و کانال در فضای مجازی با عضویت بیش از ۳۵۰ هزار نفر در استان اردبیل مشغول تبلیغ دین مبین اسلام هستند.

وی بیان کرد: در کنار تلاش برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تقویت باورهای دینی و جلوگیری از توقف برنامه‌ های فرهنگی و مذهبی، تشکل ‌های دینی وابسته به اداره کل تبلیغات اسلامی از ابتدای شیوع بیماری کرونا در جامعه خدمات قابل توجهی به مردم ارائه کردند.

حجت‌ الاسلام جعفرزاده گفت: غسل فوتی ‌های کرونایی، ضدعفونی کردن اماکن عمومی، محلات و مساجد، تهیه و توزیع بسته ‌های معیشتی و بهداشتی در بین اقشار آسیب پذیر، تولید ماسک و تلاش برای کاهش آسیب ‌های اجتماعی از جمله خدمات ارائه شده توسط طلبه ها و روحانیون استان در این مدت بوده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up