• شناسه خبر : 45952
  • تاریخ انتشار : 25 دی 1399 - 01:07

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازآفرینی محلات ۱۳گانه و بازار اردبیل اختصاص یافت.

شهر اردبیل

 

علی نیکزاد در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر یک ‌روزه معاون وزیر راه و شهرسازی به اردبیل، اظهار داشت: با هماهنگی و پیگیری ‌های صورت گرفته برای نوسازی بازار و باز آفرینی بخشی از بافت فرسوده محلات ۱۳گانه اردبیل، بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.

وی افزود: طبق دعوتی که از مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت باز آفرینی شهری به‌ عمل آوردیم، با همراهی نمایندگان محترم اردبیل، نیر، نمین و سرعین برای بازدید از بازار قیصریه اردبیل و برخی از محلات ۱۳گانه فردا در اردبیل حاضر خواهیم شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس بررسی ‌های صورت گرفته و هماهنگی ‌هایی که با مدیرعامل شرکت باز آفرینی شهری انجام داده ‌ایم، برای بهسازی، نوسازی و باز آفرینی بخش ‌های فرسوده بازار سنتی اردبیل ۱۴ میلیارد تومان اعتبار اختصاص خواهد یافت که اداره کل میراث فرهنگی استان متولی این پروژه خواهد بود.

نیکزاد با اشاره به لزوم تسریع فرآیند و توجه بیشتر به باز آفرینی در بافت ‌های فرسوده و محلات ۱۳گانه اردبیل، بیان کرد: در سفر و بازدید مردادماه امسال از محلات عدالت ‌آباد و ایران ‌آباد، در کمتر از ۱۵ روز چک تخصیص اعتبار ۴۵ میلیارد ریالی مصوبه این سفر جهت احداث مجموعه‌ ورزشی و زیرسازی آسفالت صادر شد.

وی گفت:‌ در بازدید فردا نیز برای باز آفرینی در محلات ۱۳گانه، سه پروژه ۲ میلیارد تومانی در نظر گرفته ‌ایم که مصوب خواهد شد و قطعاً با هماهنگی و پیگیری ‌هایی که صورت داده ‌ایم، در آینده نزدیک پروژه ‌های بیشتری در این مناطق تعریف و برای تخصیص بودجه ملی آن‌ها اقدام خواهیم کرد.

گفتنی است، این سفر صبح پنج ‌شنبه با ورود نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مرکز استان و مدیرعامل شرکت باز آفرینی شهری به اردبیل آغاز خواهد شد و بازدید از بازار قیصریه اردبیل، محلات ۱۳گانه و نشست بررسی مصوبات از برنامه ‌های سفر خواهند بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up