• شناسه خبر : 46670
  • تاریخ انتشار : 04 بهمن 1399 - 11:20

نماینده مردم پارس ‌آباد، اصلاندوز و بیله ‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: فاز اول پروژه پارس ‌آباد سربند تجدید پیمانکار شده و با سرعت اجرا می ‌شود.

 

پروژه عمرانی جاده

 

عباس جهانگیرزاده اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری‌ های انجام شده توسط مسئولین استانی جاده مغان دارای ردیف بودجه ملی و اخذ ماده ۲۳ شد که فاز اول پروژه پارس ‌آباد سربند تجدید پیمانکار شده و با سرعت اجرا می ‌شود.

وی با بیان اینکه جاده ‌های مغان در دل همه ما اهالی منطقه داغ سنگینی گذاشته و سوگوارمان کرده است و موجب حوادث تلخ و ناگوار زیادی شده، افزود: بیش از ۵۱۴ میلیارد تومان از بودجه ملی برای جاده مغان اختصاص یافته و ما در اجرای این پروژه مهم و حیاتی ان شاء الله مشکلی نخواهیم داشت.

نماینده مردم پارس ‌آباد، اصلاندوز و بیله ‌سوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تامین لوله و سیفون ‌های چهار بانده پارس آباد به سربند انجام شده و مانع و کمبودی برای اجرای این پروژه وجود ندارد.

کمربندی بیله سوار تا شروع تابستان ۱۴۰۰ اجرا می ‌شود

جهانگیرزاده با اشاره به اینکه کمربندی بیله سوار تا شروع تابستان ۱۴۰۰ اجرا می ‌شود، افزود: چهار بانده کردن مسیر بیله سوار – گوگ تپه هم اکنون در حال اجرایی می ‌باشد و چهار بانده گوگ تپه به انجیللو بعد از اتمام پروژه بیله سوار – گوگ تپه شروع خواهد شد.

وی در خصوص جاده ‌های مو اصلاتی عشایر بیان کرد: در این باره نمی ‌دانم با چه زبانی از عشایر غیور عذرخواهی کنم؛ چون حقیر خود نیز فرزند عشایر بوده و مشکلات جاده ‌ای آنان را در این شرایط آب و هوایی لمس کرده و کاملاً درک می ‌کنم و متأسفانه حتی مدیران منطقه‌ ای هم خدمات در خوری در حوزه راه انجام نداده ‌اند و من به عشایر عزیز قول می ‌دهم که راه‌ های مواصلاتی آنان را کار خواهیم کرد.

قطب کشاورزی ایران باید به‌ طور کامل برای مسئولین شناخته شود

نماینده مردم پارس ‌آباد، اصلاندوز و بیله‌ سوار در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مشکلات، مطالبات و پیگیری ‌های حوزه کشاورزی نیز افزود: قطب کشاورزی ایران باید به ‌طور کامل برای مسئولین شناخته شود و ما برای اینکار با دعوت از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس، قابلیت ‌ها و ظرفیت‌ ها و کمبودهای منطقه را به آنها نشان دادیم تا با شناخت کامل از منطقه در مجلس کمک حال ما باشند.

جهانگیرزاده بیان کرد: در کمیسیون کشاورزی در رابطه با مشکلات کشاورزان بررسی ‌های زیادی انجام شده و بر این اساس علاوه بر جلوگیری از افزایش آب بهای کشاورزان، برای سال زراعی جدید از میزان آب بها کاهش دادیم.

دنبال تصویب قیمت عادلانه و مقرون به صرفه برای محصولات کشاورزی هستیم

وی با باین اینکه ما دنبال تصویب قیمت عادلانه و مقرون به صرفه برای محصولات کشاورزی هستیم، گفت: در تلاش هستیم تا کشاورزان زحمت ‌کش با رغبت به سوی تناوب و تنوع کشت تشویق شوند و به دلیل غلط بودن ساختار بودجه و نبود منابع آن باعث بروز مشکلات می ‌شود که با تطبیق لایحه دولت و مصوبه مجلس، به ‌صورت مشخص اقدام به تعیین قیمت نهاده‌ ها و قیمت عادلانه برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی خواهیم کرد.

نماینده مردم پارس ‌آباد، اصلاندوز و بیله‌ سوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نبود بازار هدف باعث بروز مشکلات در فروش محصولات برای کشاورزان شده و آنان را متضرر می ‌سازد، تصریح کرد: برای سال ۱۴۰۰ وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت را مکلف به بازاریابی و تشکیل بازارهای هدف کردیم تا کشاورزان عزیز در موقع برداشت محصول گرفتار دلالان و متحمل ضرر و زیان نشوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up