• شناسه خبر : 52057
  • تاریخ انتشار : 06 خرداد 1400 - 01:40

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل با بیان اینکه آبرسانی سیار به ۱۲۲روستای اردبیل انجام می شود، گفت: روستاییان مصرف آب را مدیریت کنند.

اب-خشکسالی

 

 

علیرضا نعمت سلطانی اظهار کرد: از ۹۹۲ روستای تحت پوشش آب و فاضلاب استان، ۶۵۰ روستا از آب چشمه و چاه استفاده کرده و تأمین منابع آنها از این طریق انجام می‌ شود.

وی به کاهش بارندگی‌ ها در ماه‌ های اخیر اشاره کرد و گفت: هم در مناطق شمالی و هم جنوبی استان روستاهایی که آب آنها از طریق چشمه و چاه تأمین می‌ شود، قطعاً با کاهش آبدهی رو به رو شدند که انتظار می‌ رود با تدبیری مناسب و کمک فرمانداری‌ ها از تنش آبی پیش رو عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل تصریح کرد: از محل اعتبارات تنش آبی و منابع ویژه سال ۱۴۰۰ که در بودجه امسال پیش‌ بینی شده، تلاشمان بر این است تا طرح‌ های بزرگ آبرسانی را در قالب مجتمع‌ ها تکمیل کرده و آماده بهره‌ برداری کنیم.

سلطانی افزود: با برنامه‌ ریزی مناسب سعی خواهیم کرد تا تابستان پیش رو را با کمترین تنش، دغدغه و نگرانی سپری کنیم که البته در همه شهرستان‌ ها کارگروه‌ هایی با محوریت فرمانداران فعال شدند تا اولویت تأمین منابع آب را به عنوان یک کار ویژه هدف‌ گذاری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با استفاده از ظرفیت ۱۱ تانکر آبرسانی اهالی ۱۲۲ روستا از آب مورد نیاز بهره‌ مند خواهند شد که با توجه به حجم بالای خشکسالی از ظرفیت تانکرهای بخش خصوصی نیز استفاده می‌ کنیم تا به صورت روزانه آبرسانی به روستاهای فاقد منابع آب انجام شود.

سلطانی اضافه کرد: چنانچه روستاییان اصل صرفه‌ جویی را در مصرف رعایت کنند و ما بتوانیم با همکاری خود روستاییان از انشعابات غیرمجاز جلوگیری کنیم، تابستان کم تنشی را سپری خواهیم کرد که اهالی روستاها از طریق سامانه ۱۲۲ می‌ توانند مشکلات و گزارش‌ های خود را از انشعابات غیرمجاز ارائه کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل بیان کرد: با توجه به اینکه در برخی از روستاها آب تأمین شده صرف کشت و زرع و یا باغات و احشام می‌ شود، انتظار می‌ رود با استفاده بهینه و کمترین تلفات در تابستان امسال بتوانیم در روستاهای با انشعاب آب حداقل هشت تا ۱۰ ساعت منابع آب پایدار را برای روستاییان تأمین کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up