• شناسه خبر : 6286
  • تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1398 - 01:33

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی که عده‌ای حتی یک سرپناه مناسب برای خود ندارند ولی برای یک عده دیگر مسکن از یک کالای مصرفی به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است.

مسکن

به گزارش شهرخوان، سیدحمایت میرزاده با بیان اینکه مسکن از یک کالای مصرفی به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است، گفت:این موضوع واقعا با شرایط کنونی اقتصادی امروز تاسف‌بار بوده و نباید وضعیت به همین منوال ادامه یابد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حالی که عده‌ای حتی یک سرپناه مناسب برای خود ندارند ولی برای یک عده دیگر مسکن از یک کالای مصرفی به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است و این موضوع واقعا با شرایط کنونی اقتصادی امروز تاسف‌بار بوده و نباید وضعیت به همین منوال ادامه یابد.

احتکار خانه‌های خالی از سکنه 

میرزاده با اشاره به این که پای احتکار به خانه‌های خالی از سکنه نیز کشیده است بیان کرد: در شرایطی که وضعیت اقتصادی شرایط ثابتی ندارد مالکان واحدها و مجتمع‌های مسکونی خانه‌های خود را برای به دست آوردن سود بیشتر خالی نگه می‌دارند و این مسئله عواقب زیادی از جمله افزایش اجاره بهای مساکن و غیرمنطقی به دنبال دارد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: تمامی اقشار و خانوار حق برخورداری از داشتن سرپناه مناسب را دارند ولی متاسفانه وضعیت بازار مسکن به شرایط بحرانی رسیده است و به همین دلیل می‌توان صریحا اعلام کرد که با ادامه این شرایط بخش عمده‌ای از مردم نمی‌توانند نسبت به خرید یا اجاره مسکن اقدام نتیجه‌بخشی انجام دهند.

میرزاده تصریح کرد: سرمایه‌های قبلی افراد نمی‌تواند هزینه خرید یا اجاره مساکن باشد و به همین دلیل نیاز است در این زمینه برنامه‌های مدونی پایه‌ریزی شود تا بتوانیم این مشکلات را هر چه سریع‌تر برطرف کنیم و این استراتژی اشتباه با همکاری بخش خصوصی برای مسکن سازی یک سیاست اشتباه بوده که سبب شده مشکلات هر روز در این زمینه مشهودتر شود.

وی بیان کرد: نظارت مناسبی بر بازار مسکن مشاهده نمی‌شود و به همین دلیل است که روز به روز تلاطم در بازار مشاهده می‌شود و با مشکلات قابل توجهی در این زمینه روبه‌رو هستیم که به همین دلیل نیاز است در این زمینه هر چه سریع‌تر تصمیمات مناسب و اساسی اتخاذ شود تا مشکلات را برطرف کنیم.

میرزاده با بیان این که مجلس باید برای ساماندهی بازار مسکن ورود کند اظهار کرد: قطعا و یقینا باید به این مسئله ورود پیدا شود تا بتوانیم در امر تسهیل‌سازی روند تامین مسکن برنامه‌های مناسب را پایه‌ریزی و در این زمینه به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up