• شناسه خبر : 66706
  • تاریخ انتشار : 27 تیر 1401 - 01:21

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: 10 شهرک صنعتی غیردولتی مجوز پروانه تاسیس گرفتند.

محمد اهلی

صدور پروانه بهره برداری برای دو شهرک صنعتی غیردولتی


مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: ایجاد شهرک های غیردولتی در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی است که با هدف استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت ها و توسعه واحدهای تولیدی انجام می‌شود.

محمد اهلی اظهار داشت: بر اساس قانون، صدور مجوز پروانه تاسیس و بهره برداری شهرک های غیردولتی توسط شرکت شرکت های صنعتی انجام می شود که در حال حاضر در استان اردبیل برای 10 شهرک صنعتی غیردولتی مجوز پروانه تاسیس صادر شده که این آمار در مقایسه با میانگین کشوری از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

وی از حمایت قاطع مسئولان استانی از سرمایه گذاران و احداث شهرک های غیردولتی خبر داد و افزود: آمار احداث شهرک های خصوصی در استان اردبیل بسیار فراتر از میانگین کشوری است به نحوی که استان اردبیل جزو استان های پیشرو در احداث این نوع شهرک هاست.

اهلی ادامه داد: از میان 10 پروانه تاسیس صادر شده تاکنون برای دو شهرک خصوصی پروانه بهره برداری صادر شده است و مابقی شهرک ها نیز در حال ساخت و ساز و اجرای طرح های تولیدی خود هستند.

وی با بیان اینکه شهرک های غیردولتی همانند شهرک های دولتی از مزایای یکسانی برخوردار هستند، افزود: این شهرک ها همانند شهرک های دولتی، دارای معافیت مالیاتی 7 تا 13 ساله بوده و مدیریت آن کاملاً در اختیار بخش خصوصی و خود سرمایه گذار است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل مساحت حال حاضر شهرک های غیردولتی استان اردبیل را 260 هکتار برشمرد و بر تداوم حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی تاکید کرد.


کارگر کارگاه صنعتیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up