• شناسه خبر : 69888
  • تاریخ انتشار : 06 دی 1401 - 01:47

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری نیازمند اعتبار ویژه است، از اجرای ۱۳ پروژه بازآفرینی شهری در محلات هدف، جهت محرومیت‌زادیی در محلات کم‌برخوردار خبر داد.

اجرای ۱۳ پروژه بازآفرینی شهری در اردبیل

به گزارش شهرخوان، محمود صفری در نشست رویداد ” بم سفیر نوسازی برای ایران قوی” که با حضور سفیران نوسازی از شهرستان بم در شهرداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: ۱۳ پروژه بازآفرینی شهری در محلات هدف در راستای محرومیت‌زادیی و توانمندسازی محلات کم‌برخوردار در طی ۳ سال گذشته آغاز و تعدادی از این پروژه‌ها به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان این‌که در طی ۳ سال گذشته از سوی شرکت بازآفرینی شهری برای اردبیل تنها ۳۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و هزینه شده است، افزود: یکی از اولویت‌های دولت ایمن‌سازی و نوسازی ساختمان‌های فرسوده شهری و اجرای پروژه‌های مشترک مابین شهرداری و اداره‌کل راه‌وشهرسازی در محلات هدف بازآفرینی است.

شهردار اردبیل با اشاره به پروژه‌های اجرایی در شهر اردبیل و همکاری اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان، تصریح کرد: باتوجه به این‌که یک سوم جمعیت شهری اردبیل در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی، سکونت‌گاهایی با بافت‌های تاریخی، بافت ناکارآمد و بافت ناسازگار شهری ساکن هستند بنابراین مبالغ اختصاصی از سوی شرکت بازآفرینی شهری برای اردبیل بسیار ناچیز است که باید این مبالغ افزایش یابد چراکه بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری نیازمند اعتبار ویژه است.

صفری با اشاره به پروژه‌‌های اجرا شده، بیان کرد: احداث پارک ۶ هکتاری در محله میراشرف و پازل‌چینی معابر تپه میراشرف از طرح‌های بازآفرینی شهری بود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از پروژه‌های هدف، سرای محله گلمغان بوده که در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسیده و در حال حاضر به‌عنوان مرکز جامع سلامت با ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به اهالی فعال است؛ در همین محله احداث یک باب ساختمان کلانتری و خانه سلامت نیز در دستور کار قرار دارد.

شهردار اردبیل عنوان کرد: آسفالت‌ریزی و جدول‌گذاری محلات ایران‌آباد، گلمغان و بهشت‌‌ز‌هرا از دیگر برنامه‌های سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری اردبیل بوده است‌.

صفری با بیان این‌که شرکت بازآفرینی شهری سال‌های گذشته جهت ساماندهی اطراف رودخانه بالیقلوچای اردبیل اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال اختصاص داده بود، افزود: در راستای زیباسازی منظر شهری و همچنین پاسخ به مطالبات مردمی، از محل درآمدهای شهرداری اردبیل ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای لایروبی و بهسازی این رودخانه تعلق و لایروبی انجام گرفت.

وی گفت: تملک املاک واقع در شهیدگاه بقعه شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی و تملک و بازگشایی و بهسازی معابر اصلی گلمغان از دیگر اقدامات است همچنین در راستای تامین زیرساخت‌های شهری، مسیر دسترسی به محله عدالت‌آباد بهسازی و برق‌رسانی به این محله صورت گرفته است.

بافت فرسودهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up