• شناسه خبر : 10687
  • تاریخ انتشار : 11 مرداد 1398 - 02:28

درمان درد و عفونت گوش با نسخه های طبیعی می‌توانند به تسکین این شرایط کمک کنند، اما بهتر است پیش از هر اقدامی به پزشک مراجعه کنید تا نیاز به درمان دارویی یا یک چکاپ کامل بررسی شود.

گوش

درد و عفونت گوش را با راهکارهای خانگی و به راحتی درمان کنید.

شهرخوان: پیاز از ویژگی‌های ضد عفونی کننده و ضد باکتری سود می‌برد، و برخی افراد مدعی هستند که گزینه‌ای خوب برای عفونت‌های گوش محسوب می‌شود.

زمانی که کودک شما از یک عفونت گوش رنج می‌برد، این که در پی تسکین سریع درد وی باشید قابل درک است. با این وجود، پزشکان کمتر اقدام به تجویز آنتی بیوتیک می‌کنند و اغلب استفاده از درمان‌های خانگی برای گوش درد بهترین گزینه است.

درمان‌های خانگی برای گوش درد می‌توانند به تسکین این شرایط کمک کنند، اما بهتر است پیش از هر اقدامی به پزشک مراجعه کنید تا نیاز به درمان دارویی یا یک چکاپ کامل بررسی شود.

نخوابیدن روی گوش دردناک

نخوابیدن روی گوش دردناک یکی از ساده‌ترین درمان‌های خانگی برای گوش درد است. نخوابیدن روی گوشی که درد می‌کند به نیروی گرانش اجازه می‌دهد با تخلیه مایع از گوش در تسکین درد نقش داشته باشد. البته استراحت نیز ضروری است، از این رو، زمانی را برای کودک به منظور کسب آرامش و استفاده از این روش درمان اختصاص دهید.

تخلیه بینی

گوش درد اغلب زمانی که بینی مسدود شده و از تخلیه مایع از گوش‌ها جلوگیری می‌کند، رخ می‌دهد. پاکسازی بینی با مکش آرام یا استفاده از اسپری سالین می‌تواند به تخلیه طبیعی گوش‌ها کمک کند. این روش درمان چندان مورد علاقه کودکان نیست، اما امکان تسکین عفونت گوش بدون ترک منزل را خواهد داد.

 

تکان دادن گوش

گوش درد اغلب از شیپور اُستاش سرچشمه می‌گیرد، که گوش داخلی را به گلو مرتبط کرده و فشار هوا در اطراف پرده گوش را متعادل می‌کند. اگر این بخش با مایع مسدود شود، می‌تواند موجب احساس دردی شود که مشابه احساس درد هنگام تغییر ارتفاع است. کشیدن آرام لوب گوش کودک به سمت بیرون می‌تواند موجب رفع انسداد و تسکین درد در گوش شود.

گوش

استفاده از گرما

استفاده از یک کمپرس گرم روی گوش یک روش درمان خانگی برای عفونت گوش محسوب می‌شود. یک حوله را با آب گرم و نه داغ خیس کرده و پس از گرفتن آب اضافه آن را روی گوش تحت تاثیر قرار گرفته بگذارید.

گوش

استفاده از کمپرس پیاز

پیاز از ویژگی‌های ضد عفونی کننده و ضد باکتری سود می‌برد، و برخی افراد مدعی هستند که گزینه‌ای خوب برای عفونت‌های گوش محسوب می‌شود.

یک پیاز تازه را نصف کرده و در یک پارچه تمیز پیچیده و آن را برای پنج تا ۱۰ دقیقه روی گوشت تحت تاثیر قرار گرفته نگه دارید. همچنین، شما می‌توانید دو تا سه قطره آب پیاز حاصل از رنده کردن آن را درون گوش بریزید. البته هیچ تکه پیازی نباید همراه با آب آن باشد.

پیاز

استفاده از دارو‌های ضد درد بدون نسخه

اگرچه بیشتر عفونت‌های گوش با گذشت زمان بهتر می‌شوند، اما پایداری عفونت می‌تواند شرایطی دردناک را رقم بزند. شما می‌توانید گوش درد را استفاده از یک داروی ضد درد مانند تایلنول (استامینوفن) کاهش دهید. دارو‌های ضد التهاب مانند ادویل یا موترین (هر دو حاوی ایبوپروفن هستند) نیز موثر هستند، زیرا می‌توانند التهاب که موجب درد می‌شود را در گوش کاهش دهند.

قرص

قرص

استفاده از روغن

چکاندن چند قطره روغن که در دمای بدن قرار دارد درون گوش یک روش درمان قدیمی برای عفونت گوش است و به گفته آکادمی پزشکی کودکان آمریکا، این روش آسیبی به همراه نداشته و اثرگذاری متوسط دارد. برای تسکین گوش درد در خانه دو تا سه قطره روغن زیتون در گوش بریزید.

سیر یک درمان عالی برای گوش

استفاده از سیرسیر از ویژگی‌های آنتی بیوتیک برخوردار است، از این رو درمانی عالی برای گوش درد ناشی از عفونت گوش محسوب می‌شود. سیر را در کمی روغن حرارت دهید و سپس اجازه دهید ترکیب سرد شود. ترکیب را از صافی عبور داده و دو قطره از روغن را درون گوش بریزید.

سیر

استفاده از سرکه سیب

به گزارش عصر ایران، سرکه سیب با فواید سلامت بسیاری پیوند خورده است، از این رو جای شگفتی نیست که می‌توان آن را برای درمان عفونت گوش نیز استفاده کرد. زمانی که نخستین نشانه بروز مشکل پدیدار می‌شود، چند قطره سرکه سیب را درون گوش ریخته و بگذارید یک دقیقه به همان حالت باقی بماند. پس از آن، اجازه دهید سرکه سیب از گوش خارج شود.

سرکه سیبدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up