• شناسه خبر : 10852
  • تاریخ انتشار : 15 مرداد 1398 - 11:06

زنی 30ساله با طرح شکایتی در پلیس فتای تهران گفت فردی ناشناس با انتشار تصاویر شخصی او در شبکه اجتماعی اینستاگرام با عناوین نامناسب و غیراخلاقی، اقدام به تهدید و درخواست پول کرده و با ارسال پیام‌ها و تهدیدهای مکرر باعث آزار و فشار روحی و روانی او شده است.

دستگیری
شهرخوان: در این پرونده زنی 30ساله با طرح شکایتی در پلیس فتای تهران گفت فردی ناشناس با انتشار تصاویر شخصی او در شبکه اجتماعی اینستاگرام با عناوین نامناسب و غیراخلاقی، اقدام به تهدید و درخواست پول کرده و با ارسال پیام‌ها و تهدیدهای مکرر باعث آزار و فشار روحی و روانی او شده است.

گوشی ام را همکارم به سرقت برد

تجسس پلیس در این‌باره آغاز شد و مأموران متوجه شدند تلفن همراه شاکی مدتی پیش دزدیده شده بود. شاکی در این‌باره گفت: با یکی از همکارانم دچار مشکل شدم و او گوشی همراهم را به‌سرقت برد ولی بعد از مدتی بازگرداند.

با گفته‌های شاکی، راز انتشار تصاویر برملا شد و پلیس به همکار او که مردی ۳۸ساله بود، مظنون شد.

متهم با اقدامات پلیس شناسایی و پس از هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرائم رایانه‌ای در عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. او ابتدا انجام اقدامات مجرمانه را انکار کرد ولی پس از مواجهه با ادله پلیسی لب به اعتراف گشود و گفت: با شاکی همکار هستم و در فرصتی مناسب تلفن همراه او را سرقت کردم. سپس متوجه شدم گوشی فاقد قفل امنیتی بوده و باز است. به‌این‌ترتیب با دسترسی به محتوای حافظه آن، اقدام به تهدید وی و درخواست پول کردم اما شاکی نپذیرفت و من هم تصاویر شخصی او را در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کردم. بعد از آن مجدد درخواست پول کردم و با ارسال پیام‌های تهدیدآمیز قصد مجاب‌کردن او را داشتم که از سوی پلیس فتا دستگیر شدم.

سرهنگ تورج کاظمی، رئیس‌پلیس فتای تهران بزرگ، با تأیید این خبر تذکر داد: در تلفن همراه اطلاعات بسیار ارزشمندی وجود دارد بنابراین کاربران باید تجهیزات خود را در برابر خطرات احتمالی همیشه محافظت کنند. فعال‌کردن قفل‌های امنیتی تلفن همراه لازم است. بنابراین با یک راه آسان و گذاشتن رمز عبور مانعی مناسب برای عدم دسترسی دیگران به اطلاعات خصوصی خود ایجاد کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up