• شناسه خبر : 11285
  • تاریخ انتشار : 26 مرداد 1398 - 08:43

استاندار اردبیل گفت: پیمانکار طرح راه آهن اردبیل باید می‌بایست قبل از سفر رئیس جمهوری انتخاب و برای اجرا در محل مستقر شود.

اکبر بهنامجو
به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل تاکید کرد: تلاش می‌کنیم در جریان سفر رئیس جمهوری به استان عملیات روسازی ۹۰ درصد از راه‌آهن اردبیل – میانه را آغاز کنیم.

انتخاب و مستقر شدن پیمانکاران راه آهن اردبیل در محل

به گزارش شهرخوان، اکبر بهنامجو در جمع فرمانداران استان افزود: پیمانکار این طرح باید می‌بایست قبل از سفر رئیس جمهوری انتخاب و برای اجرا در محل مستقر شود.

4063

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن اردبیل در برنامه سفر رئیس جمهوری در سال‌جاری بر استخراج پروژه های قابل افتتاح تاکید کرد و گفت: آن دسته از پروژه هایی که به صورت کامل تکمیل و به بهره برداری رسیده‌اند می بایست در فهرست پروژه های افتتاحی قرار گیرند.

جذب عملی تسهیلات اختصاص داده شده به استان

وی همچنین به سفر اخیر مدیران بانکی به استان اردبیل اشاره کرد و افزود: در این سفر تسهیلات خوبی برای استان در حوزه های مختلف مصوب شد و هر یک از مدیران و فرمانداران باید پیگیر مصوبات این سفر بوده و به صورت عملی تسهیلات را برای استان جذب کنند.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به اهمیت سازمان های مردم نهاد بیان کرد: در سال‌جاری سمن‌ها و تشکل های مردمی بی طرف میزان اشتغالزایی در استان را رصد می‌کنند.

به گفته وی، سازمان‌های مردم نهاد که متشکل از اقشار مختلف مردم می‌باشند با دریافت آمار اشتغال نسبت به راست‌آزمایی آن اقدام خواهند کرد.

بهنامجو با اشاره به وجود بیش از ۶۵ هزار بیکار در استان اردبیل کاهش میزان بیکاری را نیازمند عزم همگانی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی دانست و اضافه کرد: در هر یک از شهرستان ها باید متناسب با قابلیت منطقه طرح های اشتغالزایی تعریف و سرمایه گذاران متقاضی حمایت شوند.


اخبار استان اردبیل | اکبر بهنام جو | استانداری اردبیل | راه آهن اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up