• شناسه خبر : 11544
  • تاریخ انتشار : 03 شهریور 1398 - 10:38

مرد مسافربرنما که به اتهام تعرض به زنان زندانی شده بود با توجه به اینکه در زندان توبه و با حفظ قرآن و همچنین رفتار مناسب و ابراز ندامت و پشیمانی از اعمال پلیدش ابراز پشیمانی کرد از سوی قاضی با تخفیف در مجازات رو به رو شدو حکم اعدامش شکست.

دادگاه

شهرخوان: مرد مسافربرنما که به اتهام تعرض به زنان زندانی شده بود با توجه به اینکه در زندان توبه و از اعمال پلیدش ابراز پشیمانی کرد از سوی قاضی با تخفیف در مجازات رو به رو شد وسرانجام صبح دیروز حکم وی مورد تأیید قضات شعبه ۲۹دیوانعالی کشورقرار گرفت.‌

ابتدا با تهدید چاقو طلاهایم را سرقت کرد

اوایل آذر سال 96 زن جوانی با مراجعه به اداره پلیس تهران پرده از یک سناریو شیطانی برداشت. این زن درحالی که هراسان بود گفت: روز گذشته برای رفتن به محل کارم در میدان آزادی سوار بر خودرو تیبای نقره‌ای رنگی شدم که در مسیر مرد جوان به بهانه نقص فنی خودرویش را در کنار خیابان نگه داشت و پس از لحظاتی درهای خودرو را قفل کرده و با تهدید چاقو به سمت من هجوم آورد. او ابتدا اقدام به سرقت طلاها و وسایل با ارزشم کرد و سپس با چسب پهن شیشه‌ای دست و پاهایم را بست و مرا مورد تجاوز قرار داد و پس از آن با گرفتن کارت بانکی‌ام اقدام به خالی کردن حسابم کرد.

چهره نگاری متهم

درپی شکایت این زن جوان تیمی‌ از مأموران اداره 16 پلیس آگاهی تهران برای دستگیری متهم وارد عمل شدند و در گام نخست با کمک زن جوان اقدام به چهره‌نگاری متهم کردند.

اعترافات قربانی دوم  مرد مسافربر

تجسس‌های پلیسی ادامه داشت تا اینکه مأموران پی بردند دختر جوان و زن دیگری نیز طعمه این مرد مسافرکش‌نما شده‌اند. یکی دیگر از قربانیان این متهم گفت: راننده ابتدا دست و پاهایم را با چسب پهن بست و برای اینکه پول بیشتری به جیب بزند با شوهرم تماس گرفت و خواست تا پول زیادی در اختیار او قرار دهد که همسرم از او خواست به محل قرار برود تا پول‌ها را تحویل بگیرد اما مرد جوان بدون توجه به حرف‌های شوهرم مرا مورد تجاوز قرار داد و سپس مرا در کنار خیابان رها کرد.

دستگیری مرد شیطان صفت

کارآگاهان با توجه به حساس‌بودن این پرونده با اقدامات فنی و عملیات پلیسی موفق شدند مخفیگاه این مرد جوان را در منطقه ملارد کرج شناسایی کنند واین متهم دستگیر شد.

به گزارش ایران،محمد 31‌ساله که 2 فرزند 35 روزه دوقلو داشت مدعی شد به‌خاطر نیاز به پول دست به سرقت می‌زده و به‌خاطر توهم ناشی از مصرف قرص و ماده مخدر شیشه، زنان را قربانی نیت شوم خود کرده است.

سرانجام متهم با حفظ قرآن و توبه در زندان حکم اعدامش را شکست

این متهم که با مجازات اعدام روبه‌رو بود در زندان توبه کرد و با حفظ قرآن و همچنین رفتار مناسب و ابراز ندامت و پشیمانی از قاضی پرونده‌اش خواست تا توبه او را بپذیرد و در مجازاتش تخفیف قائل شود. قضات نیز پس از بررسی دقیق‌تر محتوای پرونده تصمیم گرفتند درباره مجازاتش تخفیف قائل شوند. سرانجام وی به اتهام آدم ربایی به 10 سال حبس و به‌جرم سه فقره تهدید به چاقو به 15ماه حبس و74ضربه شلاق ورد مال محکوم شد. این حکم صبح دیروز از سوی قضات دیوانعالی مهر تأیید خورد.‌‌


اخبار حوادث | تجاوز | تخفیف در مجازاتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up