• شناسه خبر : 11872
  • تاریخ انتشار : 08 شهریور 1398 - 02:12

استاندار اردبیل با اشاره به افزایش گردشگران و محدودیت شدید فضای شهری سرعین گفت: این شهر سیاحتی به فضای بیشتری برای میزبانی و ارایه خدمات مطلوب به مسافران نیاز دارد.

سرعین

به گزارش شهرخوان، اکبر بهنامجو در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان سرعین گفت: با فضای موجود ارایه خدمات مطلوب به گردشگران مشکل بوده و لازم است محدوده شهری سرعین گسترش یافته و سرمایه گذاری بیشتری در زمینه اماکن اقامتی، درمانی ، گردشگری و تفریحی انجام گیرد.

فضای موجود سرعین پاسخگوی اجرای پروژه ها نیست

به گفته وی، محدوده سرعین در سالیان گذشته گسترش چندانی نداشته و فضای موجود هم‌اکنون پاسخگوی اجرای پروژه های بزرگ عمرانی و گردشگری نیست.

اکبر بهنامجو

تدوین طرح جامع برای افزایش محدوده شهری سرعین

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای افزایش محدوده شهری سرعین نیازمند تدوین طرح جامع است، افزود: این طرح با رویکرد بین‌المللی تدوین می‌شود و مقرر شده مشاوری در این سطح انتخاب شود.

وی تشریح کرد: در این طرح باید تمام امکانات و زیرساخت‌هایی که نیازمندی‌های مسافران را تامین می‌کند، در نظر گرفته شود.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به تلاش برای افزایش گردشگران در زمستان از اجرای جاده دسترسی به پیست اسکی آلوارس خبر داد و گفت: باید زمینه استفاده از آلوارس به عنوان یکی از ظرفیت‌های گردشگری زمستان برای مسافران فراهم شود.

عمیاتی شدن مابقی جاده آلوارس تا سال آینده

به گفته وی، در حال حاضر بخش زیادی از جاده آلوارس در حال اجرا بوده و مابقی راه ارتباطی هم با ۲۶ میلیارد تومان اعتبار در سال آینده عملیاتی خواهد شد، ضمن اینکه راهدارخانه توسط راه و شهرسازی در منطقه ایجاد شده و ماشین‌های برف روب نیز از زمستان سال‌جاری در آن مستقر می‌شوند.


اجرای جاده دسترسی به پیست اسکی آلوارس

مستقرشدن ماشین‌های برف روب در جاده آلوارس دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up