• شناسه خبر : 20452
  • تاریخ انتشار : 25 آذر 1398 - 12:06

تامین خانه برای اقشار فرهنگی مانند معلمان یکی از برنامه های اصلی وزارت راه شهرسازی است که برنامه های در نظر گرفته شده در این حوزه؛ نشان از توجه مسئولان به نگرانی فرهنگیان برای تامین مسکن است.

مسکن

در دور‌ه های مختلف طرح واگذاری مسکن با عناوین مختلف مانند تعاونی مسکن به منظور خانه دار کردن قشر فرهنگی صورت گرفته است و تاکنون پیشرفت‌هایی در این خصوص حاصل شده است.

در دولت یازدهم نیز طرح مسکن فرهنگی با در نظر گرفتن ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان گام موثری در خانه دارکردن این قشر به شمار می رود.

امضای تفاهم‌نامه ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان

در همین خصوص محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آیین امضای تفاهم‌نامه ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان با ابراز اینکه “همواره توجه به فرهنگیان عزیز در برنامه‌ها و سیاست‌های ما وجود داشته است”، اظهار کرد: این مرحله متفاوت از قبل است و می‌خواهیم به‌صورت یکجا یک اقدام بزرگ و گسترده را برای خانه‌دار کردن فرهنگیان انجام دهیم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها برای این کار باید به وزارتخانه‌های راه و آموزش و پرورش کمک کنند، افزود: آن دسته از فرهنگیانی که در سامانه طرح ملی مسکن tem.mrud.ir ثبت‌نام کرده‌اند طبق تفاهم‌نامه امروز برای خانه‌دار شدن در اولویت قرار می‌گیرند.

 

مسکن

 

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه طی دو هفته ثبت‌نام از فرهنگیان فاقد مسکن متقاضی و واجد شرایط انجام خواهد گرفت، تأکید کرد: چنانچه این سهمیه‌ها کفایت کند در قالب این تفاهم‌نامه فرهنگیان را خانه‌دار خواهیم کرد، احیاناً اگر کمی و کاستی وجود داشته باشد در قالب تأمین زمین‌های جدید پروژه‌ها جانمایی خواهد شد.

اسلامی با اعلام اینکه از ظرفیت تعاونی‌های مسکن فرهنگیان که دچار نخسان نباشند در ساخت این ۱۷۰ هزار واحد استفاده خواهیم کرد”، گفت: این ۱۷۰ هزار واحد بخشی از ۴۰۰ هزار واحد طرح ملی مسکن است.

 

مسکن

 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نحوه تأمین منابع مالی ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکن برای فرهنگیان گفت: به‌طور کلی سه نوع تسهیلات برای ساخت مسکن در کشور داریم؛ یکی از آن‌ها ساخت‌وساز در بافت فرسوده است که در قالب آن ۵۰ درصد تسهیلات توسط دولت و ۵۰ درصد توسط متقاضیان تأمین می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه ساخت مسکن برای فرهنگیان مشمول همین تسهیلات می‌شود، ادامه داد: نوع دوم تسهیلات برای مناطق کم‌برخوردار یا روستایی است که در قالب تسهیلات ویژه ساخت‌وساز انجام می‌شود.

وی نوع سوم تسهیلات را وام با سود ۱۸ درصدی اعلام کرد و گفت: هفته گذشته بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع را برای همه بانک‌ها ابلاغ کرد که از این ظرفیت برای اجرای پروژه‌های مسکن در طرح اقدام ملی استفاده می‌کنیم.

 

ساختمان-مسکندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up