• شناسه خبر : 28910
  • تاریخ انتشار : 31 خرداد 1399 - 02:31

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: راه در حال احداث خلخال – شهر توریستی ماسوله در استان گیلان امسال تکمیل شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

پروژه عمرانی جاده

محبوب حیدری روز شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات طرح‌های عمرانی خلخال افزود: از مسیر ۸۵ کیلومتری راه ارتباطی خلخال، شال، ماجولان به ماسوله در استان گیلان و از مجموع مسیر ۳۵ کیلومتری شال از توابع بخش شاهرود این شهرستان به ماسوله در حوزه استحفاظی استان اردبیل تاکنون ۲۸ کیلومتر آسفالت شده است.

وی گفت: هم‌اکنون هفت کیلومتر باقیمانده مسیر نیز در حال ساخت بوده که با توجه به همت جدی پیمانکار مجری در تکمیل آن پیش‌بینی می‌شود بهره‌برداری از این راه در حوزه استان اردبیل در آخرین ماه تابستان امسال آغاز شود.

او اظهارداشت: با توجه به وجود ۱۵ کیلومتر از مجموع مسیر خلخال – ماسوله در حوزه استان گیلان، انتظار از مسوولان راه و شهرسازی استان همسایه جدیت بیشتر در تکمیل عملیات راه‌سازی حوزه گیلان است.

او از پروژه راه خلخال – ماسوله به عنوان سخت‌ترین و صعب‌العبور ترین پروژه راه‌سازی استان اردبیل یاد کرد و افزود: برغم محدودیت‌های مالی و اعتباری و سختی عملیات اجرایی پروژه بخوبی پیش می‌رود.

حیدری با بیان اینکه برای اجرای پروژه در حوزه استان اردبیل ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌شود، گفت: از مسیر ۱۵ کیلومتری استان گیلان تنها سه کیلومتر آسفالت شده و ۱۲ کیلومتر باقیمانده نیاز به راه سازی، زیرسازی و آسفالت دارد.

او افزود: با بهره‌برداری از این راه توریستی راه برای ورود گردشگران داخلی و خارجی از سمت ماسوله – استان اردبیل از دروازه جنوبی این استان هموار شده و این کار رونق اقتصادی مردم منطقه و صنعت گردشگری را به همراه خواهد داشت.

وی همچنین از تخصیص ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای ادامه عملیات اجرایی پروژه راه اصلی خلخال به منجیل خبر داد و گفت: در حالی که اعتبار این پروژه در سال گذشته ۱۹۰ میلیارد ریال بوده با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته اعتبار امسال افزایش یافته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up