• شناسه خبر : 29063
  • تاریخ انتشار : 02 تیر 1399 - 10:09

فرماندار شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان از کاهش و پایین آمدن سن اعتیاد در این شهرستان خبر داد.

اعتیاد معتاد

عدالت حاجی پور فرماندار شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان اظهار داشت: پایین آمدن سن اعتیاد و گرایش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر بیانگر اوضاع خطرناک جامعه در حوزه مواد مخدر است.

وی از افزایش میزان کشف مواد مخدر در پارس‌آباد اشاره کرد و افزود: آمار مواد مخدر در طول سه ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه پارسال میزان کشفیات به دست آمده نشان از پیشرفت ۱۰۰ درصدی کشف مواد مخدر حکایت دارد.

حاجی‌پور تصریح کرد: تاکنون در سطح شهرستان به همت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های ویژه‌ای همچون همایش‌های پیاده ‌روی، نمایشگاه‌های فرهنگی، نصب پلاکارد در اماکن عمومی و توزیع بروشور در این راستا انجام شده است.

فرماندار شهرستان مرزی پارس‌آباد پیشگیری از مصرف مواد مخدر را ضروری دانست و بیان کرد: همچنین در کنار این اقدامات با توجه به ضرورت مبارزه با مواد مخدر تقویت زیرساخت‌های مراکز درمانی و کمپ‌های ترک اعتیاد، اجرای برنامه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی برای آحاد مختلف جامعه به ویژه همایش اجتماعی جامعه سالم و عاری از اعتیاد و برگزاری جلسات انجمن معتادین گمنام در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: از دانشجویان و اساتید برتر در حوزه‌های مقاله نویسی و پژوهش های مرتبط با موضوع مواد مخدر در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی حمایت می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up