• شناسه خبر : 2974
  • تاریخ انتشار : 25 مرداد 1401 - 12:43

مهریه و طلاق دو جزو جدانشدنی بوده و همواره درکنار هم پیش می‌ایند.

طلاق

وکیل طلاق توافقی در تهران و وکیل مهریه شما را یاری می کند تا با سرعت بیشتر روند پرونده طلاق را طی نموده و تمامی حقوق مادی خود را پس از طلاق بدون دردسر بدست آورید.

زمانی که زن و شوهر نیاز به به جدایی پیدا می‌کنند و برای انجام این پروسه ازطریق مراجع قانونی اقدام می‌کنند، طلاق نامیده می‌شود. طلاق توافقی در این میان نوع خاصی از طلاق است که زوجین جهت تسریع روند طلاق به توافق روی می‌آورند.

پس نیاز به وکیل برای هردو مورد اجتناب‌ناپذیر است. همواره می‌توانید با مراجعه به  وکلای خانواده کیا وکیل در تهران مجربترین و بادانش ترین وکیل را برای پرونده‌های خانوادگی و حقوقی خود استخدام کنید.

وکیل طلاق توافقی و وکیل مهریه دو جزو جدانشدنی

قبل از اینکه به سراغ مهریه و گرفتن وکیل مهریه در تهران برویم بهتر است با انواع طلاق و تفاوت‌های آن‌ها بپردازیم.

در ایران باتوجه به قوانین طلاق دو نوع طلاق رجعی و بائن داریم. توجه داشته باشید که تمام طلاق‌ها رجعی هستند به‌جز مواردی که در قسمت زیر ذکر می‌کنیم:

  • طلاقی که از طرف زوجه باشد (طلاق خلع)
  • طلاق توافقی (طلاق مبارات)
  • طلاق در زمان نامزدی (طلاقی که زن هنوز باکره باشد)
  • طلاق زن کوچکتر از سن قانونی
  • سه‌ طلاقه کردن زن
  • طلاق زن یائسه

خیانت همسر

طلاق زوجین در صورت عدم سازگاری و نداشتن تفاهم

طلاق مبارات و گرفتن وکیل طلاق توافقی

اگر زوجین با یکدیگر برای حقوق مالی زن مانند مهریه، نفقه، اجرت‌المثل، حضانت فرزند و… به توافق برسند به آن طلاق، توافقی می‌گویند. در این نوع طلاق زن می‌تواند بخشی یا تمام مهریه خود را برای طلاق به زوج ببخشد. تمام توافقات انجام‌شده در سند طلاق ذکر خواهد شد و باید اجرا شود.

گرفتن وکیل طلاق توافقی درتهران و غرب تهران می‌تواند حتی امر به ظاهر آسان طلاق توافقی را بسیار راحتتر و سریعتر به سرانجام برساند. همچنین از حواشی خانوادگی آتی جلوگیری کرده و مانع از بی احترامی بین خانواده‌ها شود.

طلاق به درخواست زن

همانگونه که می‌دانید در کشور ایران حق طلاق با زوج است، اگر زوجه قصد گرفتن طلاق داشته باشد به اثبات عسر و حرج نیاز خواهد داشت که می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • سوء معاشرت زوج، خودداری از پرداخت نفقه و…
  • محکومیت قطعی زوج به مدت بیش از 5 سال
  • داشتن اعتیاد، درصورتی‌که باعث ایجاد خلل در زندگی شود.

لازم به ذکر است که طلاق به درخواست زن به تجربه و مهارت نیاز دارد، به همین دلیل برای بهتر انجام شدن کارها، بهترین کار مراجعه به وکیلی ماهر و با تجربه مانند گروه وکالت کیا وکیل است.

طلاق به درخواست مرد

درواقع مرد می‌تواند با رعایت شرایط ثبت‌شده در قانون مدنی و پرداخت حقوق مالی زوجه مانند مهریه، اجرت‌المثل، نفقه و… در هرزمانی برای طلاق اقدام کند. لازم به ذکر است که باید تمامی حقوق مالی زوجه در عقدنامه ذکرشده و امضاشده باشد.

اگر زوج قصد گرفتن طلاق داشته باشد، با مراجعه به وکیلی ماهر می‌تواند بین 5 الی 6 ماه این کار را انجام دهد. در صورت داشتن وکیل هیچ‌گونه نیازی به حضور در مراحل دادرسی و انجام کارها نیست و حتی بدون حضور وی در دفترخانه صیغه طلاق انجام می‌شود.

مهریه و اهمیت نیاز به وکیل مهریه

مهریه حق شرعی و قانونی زن است که قبل از خواندن خطبه و انجام عقد با توافق طرفین تعیین می‌شود. ازلحاظ قانونی پس از جاری شدن عقد، مرد موظف به پرداخت مهریه است و زن در هر زمان می‌تواند برای گرفتن این حق خود اقدام کند. لازم به ذکر است که اگر میزان مهریه در زمان عقد تعیین نشود، زوجین می‌توانند برای تعیین مهریه با یکدیگر توافق کنند.

به‌طورکلی مهریه به دو دسته عندالمطالبه و عندالاستطاعه تقسیم‌ می‌شود. در صورتی‌که زن قصد گرفتن مهریه را داشته باشد، بهترین کار مراجعه به وکیل مهریه است تا هرچه سریع‌تر و بهتر کارها انجام شود.

R13 173

مهریه یکی از حقوق مالی زن است

مهریه عندالمطالبه

در این مهریه با توجه به درخواست زوجه در هر زمانی زوج موظف به پرداخت مهریه است و باید در هر صورتی آن را پرداخت کند.

مهریه عندالاستطاعه

در این نوع مهریه، زمان پرداخت با توجه به توانایی مالی مرد تعیین می‌شود.

لازم به ذکر است که زن به دو صورت مطالبه مهریه از طریق دادگاه خانواده و یا مطالبه از اجرای ثبت می‌تواند برای دریافت مهریه اقدام کند. برای گرفتن مهریه بهترین کار مراجعه به وکیل مهریه کیا وکیل است تا با کمک آنها از طریق ممنوع‌الخروج کردن و توقیف اموال زوج برای گرفتن حقوق مالی اقدام کنید.

R13 175

درخواست زن برای اخذ مهریه

اجرت‌المثل زن در دوران زندگی مشترک با مرد

در حقوق کشور ایران برای زن حقی به نام اجرت‌المثل ایام زوجیت در نظر گرفته ‌شده است. با توجه به ماده 336 قانون مدنی این موضوع به‌صورت زیر بیان می‌شود:

«زوجه در هرزمانی استحقاق دریافت اجرت‌المثل کارهایی را دارد که از وظایف شرعی وی نبوده و به دستور زوج آنها را انجام داده است. مشروط بر اینکه این امور را با قصد تبرع انجام نداده باشد و عرف نیز برای آنها اجرت در نظر گرفته باشد، دستور زوج و قصد تبرع باید در دادگاه احراز شود. به همین منظور دادگاه با توجه به سنوات زندگی مشترک مبلغی را به‌عنوان اجرت‌المثل تعیین کرده و مرد را ملزم به پرداخت آن می‌کند»

شروط تقسیم دارایی و نکات ناگفته

موضوع دیگری که در هنگام طلاق اهمیت دارد گذاشتن شرط تقسیم به نصف دارایی است که در آن مرد متعهد می‌شود که هر آنچه که در دوران زندگی مشترک خود به دست آورد را با زن تقسیم کند. برای اعمال این درخواست باید نکات بسیاری را در نظر بگیرید، به‌عنوان‌مثال نباید زن درخواست طلاق بدهد، دارایی مرد باید در دوران زندگی زناشویی کسب‌شده باشد، دارایی موجود باشد و طلاق به علت سوء رفتار زن نباشد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up