• شناسه خبر : 40446
  • تاریخ انتشار : 21 آبان 1399 - 12:24

با ورود اردبیل به وضعیت فوق بحرانی و حاد اعمال محدودیت‌ها در این استان آغاز شده و بازدید و نظارت‌ها در این ارتباط تشدید یافته…

ماسک زدن دختر

با ورود اردبیل به وضعیت فوق بحرانی و حاد اعمال محدودیت‌ها در این استان آغاز شده و بازدید و نظارت‌ها در این ارتباط تشدید یافته است به طوری که برخورد با متخلفین در این زمینه مبنای کار است و تذکرات لازم در این ارتباط به گروه‌های شغلی مورد نظر داده شده است.

با توجه به وضعیت موجود یکی از راهکارهای اساسی برای کنترل وضعیت تعطیلی منطقه و اعمال محدودیت‌های بیشتر بود که به خاطر برخی بی‌توجهی‌ها و سهل‌انگاری‌ها به عنوان یک نیاز مبرم و اساسی در منطقه محرز است و بر همین اساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی یکی از دلایل اصلی پیشگیری از این ویروس است که باید مورد توجه واقع شود.

۲۰ واحد متخلف در شبانه‌روز گذشته در اردبیل پلمب شد

محمدرضا خلفی‌زاده سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اردبیل نیز با اشاره به آغاز تلاش اکیپ‌های نظارتی در شهرستان اردبیل از پلمب ۲۰ واحد اصناف متخلف خبر داد و اظهار داشت: بازدیدها در منطقه با جدیت ادامه دارد و در این زمینه اهمیت به الزامی بودن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن اولویت اساسی است.

وی بیان کرد: با یک دید کلی بازدید از واحدها و اصناف در حد قابل قبول و مطلوب است اما در برخورد با متصدیان متخلف هیچ گونه کوتاهی و سهل‌انگاری نخواهیم داشت و در راستای تذکرات و اخطارهای لازم توصیه‌های لازم داده می‌شود.

وی از توقیف ۲۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد خبر داد و ادامه داد: در این زمینه نیز انتظار می‌رود همکاری‌های لازم برای تشدید فعالیت‌های اکیپ‌های نظارتی مبنای کار باشد تا مواد غذایی فاسد از زنجیره غذایی به طور حتم خارج شود.

محدودیت‌های کرونایی تا ۲۰ آذر ادامه دارد

در ادامه بهروز ندایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل از اعمال محدودیت‌های کرونایی تا ۲۰ آذر ماه خبر داد و گفت: در راستای تعطیلی فعالیت‌های گروه‌های شغلی دو، سه و چهار هر شب از سال ۱۸ قانون‌هایی در نظر گرفته شده که در صورت بی‌توجهی جریمه و پلمب خواهد شد.

وی ادامه داد: فعالیت گروه‌های شغلی یک که از هر ساعتی از شبانه‌روز به عنوان یک نیاز مبرم و اساسی برای مردم به شمار می‌رود که می‌توان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، فروش مواد غذایی و عرضه‌کنندگان محصولات پروتئینی اشاره کرد همچنان ادامه دارد و رستوران‌ها و مراکز عرضه غذای سرد و گرم به صورت بیرون‌بر خواهد بود.

ندایی اظهار کرد: قرارگاه نظارتی در راستای رصد و نظارت فضای عمومی و تشدید بازدیدها از صنوف به طور جدی ادامه خواهد داشت و در این زمینه اهمیت به تأمین سلامت مردم و جامعه به عنوان یک اولویت اساسی است که برای جلوگیری از انتقال زنجیره ویروس باید مورد توجه واقع شود.

وی بیان کرد: تمام سعی و تلاش ما برخورد قانونی و بدون اغماض با کسانی است که قوانین موجود در شرایط کنونی را زیرپا می‌گذارند و به همین منظور جریمه یا پلمب واحدها در نظر گرفته شده که در صورت بی‌توجهی به متخلفین اعمال خواهد شد.

گزارش از زهرا رضازادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up