• شناسه خبر : 41394
  • تاریخ انتشار : 01 آذر 1399 - 12:25

پروانه رضاقلی‌زاده گفت: همزمان با گرامیداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب در اردبیل، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل در یک سال گذشته خدمات…

کتاب

پروانه رضاقلی‌زاده گفت: همزمان با گرامیداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب در اردبیل، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل در یک سال گذشته خدمات متنوعی را به علاقمندان به کتاب و حوزه فرهنگ و هنر ارائه کردند که امیدواریم تک تک این خدمات مورد رضایت مخاطبان قرار گرفته باشد.
وی هفته کتاب را بهانه‌ای مناسب برای تبیین و تبلیغ کتاب و کتابخوانی اعلام کرد و گفت: در این شرایط کرونا که وقت بیشتری داریم باید از لحظه لحظه عمرمان در همنشینی با یار مهربان، کتاب استفاده کرده و بیش از گذشته در خانه به امر مطالعه مشغول شویم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: در عصر ارتباطات و اطلاعات کتاب بهترین منبع دانایی و آگاهی است و به همین جهت هفته کتاب امسال به نام دانایی و مانایی نامگذاری شده تا با خواندن، یاد گرفتن و فهمیدن بتوانیم ماندگاری خود را در روزگار سخت کرونایی بیش از گذشته به رخ بکشیم.
رضاقلی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بهتر است خانواده‌ها در کنار تفریحات سالم در اوقات فراغت خود، به امر کتاب و کتابخوانی اهتمامی جدی داشته باشند و فرزندان خود را نیز با این گنجینه ارزشمند بیش از گذشته آشنا کنند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به تعطیلی سالن‌های کتابخانه‌های استان، ما بیشترین فعالیتمان را از طریق فضای مجازی و بسترهای مناسب الکترونیکی انجام می‌دهیم که در همین زمینه همکاران ما با تولید محتوا و معرفی کتاب‌های جدید و خلاصه کردن آنها سعی می‌کنند همچنان در خدمت علاقمندان به این حوزه باشند.
رضاقلی‌زاده به برگزاری مسابقات متعدد کتاب و کتابخوانی در فضای مجازی و همچنین ترغیب و تشویق جوانان و نوجوانان برای خواندن کتاب اشاره کرد و افزود: در هفته گرامیداشت کتاب از کتابدار نمونه استان و همچنین کتابخوان نوجوان پارس‌آبادی تجلیل شد که این امر بیش از گذشته گروه‌های سنی جامعه را باید نسبت به امر کتاب و کتابخوانی حساس و دقیق‌تر بکند.
وی اضافه کرد: کتابدار نمونه استان که در سطح کشور نیز مورد تجلیل قرار گرفت از پریخان مشگین‌شهر بود و کتابخوان برتر نیز از کتابخانه فیروزآباد کوثر و انجمن برتر کتابخانه‌ها نیز از پارس‌آباد انتخاب شده است.
رضاقلی‌زاده در ادامه بیان کرد: در قرنطینه خانگی که این روزها همچنان به دلیل شیوع بیماری کرونا مباحث آن گسترده وجود دارد، بحث کتاب و کتابخوانی باید به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار گیرد و در کنار این امر ما نسبت به راه‌اندازی محافل ادبی شمس عطار در مناطق مختلف استان اقدام کردیم.

وی اظهار کرد: در دو شهرستان این محافل ادبی شکل گرفته و امیدواریم در هفته‌های آینده این محافل ادبی که با حضور شعرا، ادبا و علاقمندان برگزار می‌شود، همچنان در سایر شهرها نیز راه‌اندازی شود.
رضاقلی‌زاده تصریح کرد: در گرامیداشت هفته کتاب مسابقات متعددی با همکاری صدا و سیما و رسانه‌ها برگزار می‌شود تا علاقمندان به کتاب فرصت مطالعه را بیش از گذشته به دست آورند.
وی به ثبت‌نام رایگان علاقمندان به کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان و تمدید یک ساله عضویت علاقمندان به این حوزه اشاره کرد و گفت: تعطیلی سالن‌های کتابخانه‌ها بهانه‌ای شده تا علاقمندان به کتاب، کتاب‌های جدید را از طریق فضای مجازی پیگیری کرده و حداقل خلاصه این کتاب‌ها را مورد مطالعه قرار دهند.
رضاقلی‌زاده به افتتاح کتابخانه مرکزی بیله‌سوار اشاره کرد و افزود: در یک مراسم غیررسمی کتابخانه مرکزی بیله‌سوار که به نام شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده در اختیار علاقمندان قرار گرفت اما افتتاح رسمی دهه فجر انجام خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up