• شناسه خبر : 41930
  • تاریخ انتشار : 07 آذر 1399 - 01:56

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل از آماده باش ۱۰۰ نفر از کارگران شهرداری برای برف روبی خبر داد و گفت: به جز این تعداد نیروهای آتش نشانی نیز برای پاک سازی برف شاخه‌های درختان سطح شهر فراخوان شده اند.

برف

علیرضا دباغ عبداللهی با اشاره به بارش اخیر برف پاییزی در اردبیل گفت: محدودیت‌های موجود به دلیل شیوع ویروس کرونا، کار خدمات رسانی را برای نیروهای شهرداری آسان‌تر خواهد کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل در ادامه گفت:  خواهش ما از مردم این است که با تکان دادن شاخه‌های درختانی که به محل زندگیشان نزدیک است از شکستن آنها جلوگیری کنند.

وی افزود: برای برف تکانی درختان معابر فرعی و کوچه‌ها نیازمند همکاری شهروندان هستیم، درخواست می‌کنیم برف تکانی درختان درون حیاط منازل و یا مقابل خانه‌های خود را انجام دهند.

دباغ عبداللهی در خصوص غافلگیری شهرداری در موقع بارش برف گفت: خوشبختانه شهرداری اردبیل از لحاظ تعداد نیروی انسانی، تجهیزات برف روبی و نیز یک دستگاه نمک پاش مکانیزه هیچگونه کمبودی ندارد و طبق وظایف ذاتی خود در موقع مشخص اقدامات خدماتی را انجام می‌دهند.

برف روبی

وی با بیان اینکه از ساعت ۱۶ روز گذشته که بارش برف در اردبیل شروع شد اکیپ‌های برف روبی در سطح شهر حضور دارند، اظهار کرد: میزان بارش برف در این ایام به نسبت سال‌های گذشته بیشتر بود ولی مشکلی در برف روبی نداریم.

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل از فعالیت ۲۰ اکیپ نمک پاشی در سطح شهر اردبیل خبر داد و گفت: ۱۰ اکیپ برف روبی شامل پنج دستگاه «لودر»، پنج دستگاه «گریدر» و ۴۰ دستگاه کامیون از ساعات اولیه بامداد برف روبی معابر و خیابان‌های پر تردد را انجام می‌دهند.

دباغ عبداللهی نمک پاشی را آخرین نسخه در بحث پاکسازی معابر از برف و یخبندان عنوان کرد و افزود: برخی از شهروندان انتظار دارند که به محض بارش برف باید نمک پاشی انجام شود که متأسفانه نمک پاشی بیش از حد آسفالت معابر را از بین برده و به محیط زیست آسیب می‌رساند.

وی ادامه داد: نیروی‌های شهرداری با رصد سطح شهر به محض ایجاد یخبندان در خیابان‌ها و معابر و نیز ایجاد مشکل تردد خودروها اقدام به نمک پاشی می‌کنند که برای این کار اولویت اول با پل‌ها و شهرک‌هایی است که در ارتفاعات شهر احداث شده اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up