• شناسه خبر : 43042
  • تاریخ انتشار : 20 آذر 1399 - 01:56

فریبا محمدلو مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل در ادامه با اشاره به لزوم همکاری خانواده‌ها برای قطع زنجیره انتقال ویروس خبر داد و…

فریبا محمدلو مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل در ادامه با اشاره به لزوم همکاری خانواده‌ها برای قطع زنجیره انتقال ویروس خبر داد و گفت: در راستای کنار گذاشتن دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه نیازمند بازنگری‌های اساسی هستیم.

وی با اشاره به این که اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی‌های لازم در خصوص شیوع بیماری کرونا اولویت اساسی است بیان کرد: در این راستا با افزایش سطح آگاهی و آموزش و فرهنگ‌سازی به دنبال حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر هستیم که ایجاد محدودیت هدفمند با تقویت فرآیند درمانی بیماران سبب کاهش بستری بیماران خواهد شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک وظیفه مهم و اساسی برای مدیریت محیط خانه از ویروس کرونا است و استفاده از ماسک و دستکش و نیز رعایت فاصله اجتماعی در این زمینه حائز اهمیت است.

محمدلو بیان کرد: برگزاری هر گونه مراسم و دورهمی به خصوص با نزدیک شدن به شب یلدا به هم‌استانی‌ها توصیه می‌شود و مسئله حائز اهمیت این است که برای حفظ سلامتی خود و دیگران از این گونه تجمعات به جد خودداری شود.

وی اظهار کرد: رعایت اصول حفاظت فردی در مقابل این بیماری امری حائز اهمیت و اساسی است و در این زمینه برنامه‌ریزی برای ارتقاس سلامت یک لازمه اساسی برای تحقق اهداف مورد نظر است که باید مورد توجه واقع شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up