• شناسه خبر : 43742
  • تاریخ انتشار : 28 آذر 1399 - 12:28

خودکشی یک دختر دیگر در شهر رامهرمز خوزستان جنجالی شد. روز گذشته یک دختر دانش آموز دیگر در شهر رامهرمز استان خوزستان خود را به دار آویخت.

خودکشی

بر اساس گزارشات رسیده روزگذشته، چهارشنبه ۲۶ آذرماه ۱۳۹۹، یک دختر دانش آموز دیگر در شهر رامهرمز استان خوزستان اقدام به خودکشی کرده است.

این دختر ۱۷ ساله بوده و در منطقه طالقانی ۳ از حاشیه شهر رامهرمز سکونت داشته است. این دختر جوان سیما نام داشته و در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل بوده است.

از انگیزه “سیما” برای پایان دادن به زندگی اش اطلاعی در دست نیست و خانواده و دوستان او تاکنون اظهار نظری نداشته اند.

یک خبرنگار محلی در این باره می‌گوید: پس از دستور فرماندار شهرستان رامهرمز به اداره ارشاد و منع خبرنگاران از پوشش اخبار خودکشی، دو فرد دیگر که یکی از آنان یک پسر نوجوان بود اقدام به خودکشی کرده اند که با سانسور اجباری از سوی رسانه‌های محلی مواجه شد.

پیشتر گزارشاتی از ۶ مورد خودکشی در میان دانش آموزان این شهر منتشر شد که استاندار خوزستان پس از کش و قوس‌های فراوان و در میان تائید و تکذیب ها، این خبر را تائید کرد و گفت باید با واقعیت‌ها مواجه شویم و در صدد حل آن باشیم. شامگاه جمعه ۲۲ آبان ۹۹ نیز دختر ۱۵ ساله‌ی دیگری در رامهرمز خوزستان خود را حلق آویز کرده بود.

پیش از خودکشی پر ابهام دختر ۱۵ ساله، گزارش شده بود ۵ خودکشی مشابه در میان دانش‌آموزان این شهرستان رخ داده است.

رستمی رئیس آموزش و پرورش رامهرمز اختلافات خانوادگی، تعصبات کورکورانه، تعرضات فکری و عاطفی و عدم پاسخگویی به نیاز‌ها و اقتضائات زیستی را از علت‌های این رخداد تلخ عنوان کرده بود.

او گفته از ۲۷ هزار دانش آموز رامهرمزی دستکم ۴ هزار دانش‌آموز از داشتن تلفن همراه برای ادامه تحصیل در سال جدید تحصیلی محروم بوده‌اند.

رئیس اداره آموزش و پرورش رامهرمز همچنین به صراحت دلیل خودکشی یکی از دانش‌آموزان دختر را مخالفت خانواده با تهیه تلفن همراه و عدم امکان ادامه تحصیل این نوجوان عنوان کرده بود.

پس از آن خبر، آموزش و پرورش استان خوزستان اعلام کرده بود: “با دستور رئیس شورای تامین شهرستان رامهرمز یک تیم کارشناسی متشکل از نیروی انتظامی، اورژانس اجتماعی، بهزیستی، فرمانداری و آموزش و پرورش تشکیل شد تا زوایای مختلف این اتفاق را بررسی کنند و اقدامات مداخله‌ای لازم را برنامه ریزی کنند. در این تیم نمایندگانی از آموزش و پرورش خوزستان نیز حضور پیدا کردند تا از نزدیک در روند بررسی علل این اتفاق مشارکت کنند.

رکنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up