• شناسه خبر : 44347
  • تاریخ انتشار : 04 دی 1399 - 02:15

یاسر شاهی در نشست ستاد برگزاری کنگره ۱۷ هزار نفر از زنان شهید، جانباز و آزاده کشور اظهار داشت: دهه فجر امسال در استان اردبیل…

یاسر شاهی در نشست ستاد برگزاری کنگره ۱۷ هزار نفر از زنان شهید، جانباز و آزاده کشور اظهار داشت: دهه فجر امسال در استان اردبیل همزمان با برگزاری این کنگره، یادواره ۱۷ شهید و ۱۹ جانباز زن با مشارکت اداره‌ها به ویژه دستگاه‌های فرهنگی به اجرا درخواهد آمد.

وی با اشاره به برگزاری نشست ستاد هماهنگی این یادواره افزود: کمیته‌های مرتبط مشخص و مسئولیت‌ها به تدریج در نشست‌های آتی تقسیم‌بندی می‌شود تا در زمان مورد نظر برنامه‌ای در شان این شهدا و جانبازان در اردبیل برگزار شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل بیان کرد: مستندسازی و تدوین زندگی‌نامه، نام‌گذاری معابر، کاشت نهال، اجرای برنامه‌های هنری دیدار با خانواده‌های این شهدا و جانبازان با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی و رونمایی کتاب‌های مرتبط پیش‌بینی شده است که البته برگزاری برنامه‌ها در گرو مجوز ستاد مقابله با کرونا خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اردبیل نیز در ادامه نشست اظهار کرد: باید برای برگزاری هر چه با شکوه‌تر این یادواره تکلیف دستگاه‌ها مشخص و کمیته‌های برنامه‌ریزی و اجرایی، پشتیبانی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات تشکیل شود.

یعثوب نژاد محمد با گرامی‌داشت یاد شهدای دوران انقلاب و دفاع مقدس اضافه کرد: اثرها و برکت‌های فرهنگ ایثار و شهادت است که امروز در جامعه در قالب کمک به هم‌نوع نمود دارد و بر این اساس باید تمهیدهای لازم برای برنامه‌های محوری صورت گیرد.

وی تاکید کرد: امید می‌رود برنامه‌ها با بهبود شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان اردبیل به صورت حضوری برگزار شود اما در صورت تداوم شرایط کنونی، برخی برنامه‌ها به صورت مجازی و برخی با صلاحدید ستاد مقابله با کرونا و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به اجرا درخواهد آمد.‌

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اردبیل همچنین گفت: مسائل و مشکلات جامعه زنان شهیده و ایثارگر باید در کارگروه ایثار و شهادت این استان مطرح و راهکارهای رسیدگی به آنها با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط بررسی و پیگیری شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up