• شناسه خبر : 44727
  • تاریخ انتشار : 07 دی 1399 - 12:15

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: طرح اشتغال پایدار روستایی به زمینه و فرصت خوبی برای اشتغال ساکنان مناطق محروم و روستایی منجر شده است.

قاسم رحیمی

قاسم رحیمی اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین مسائل کشور بحث اشتغال و تلاش تمام مجموعه‌ها و دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در ایجاد فرصت‌های اشتغال برای جوانان است که از دغدغه‌های مجلس و دولت نیز به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود مجلس در قانون‌گذاری و اصلاح قوانین گذشته در حوزه اشتغال توجهی جدی داشته باشد تا زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و متخصصان در بخش‌های مختلف فراهم آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل به یکپارچگی تدوین قوانین در حوزه اشتغال و اثرات طرح‌هایی همچون اشتغال پایدار روستایی را یادآور شد و گفت: در سال‌های اخیر با عنایت دولت و مجلس طرح اشتغال پایدار روستایی به زمینه و فرصت خوبی برای اشتغال ساکنان مناطق محروم و روستایی منجر شده تا فضای کسب و کار رونق بگیرد.

رحیمی به هم ریختگی فضای کسب و کار را در کشور یادآور شد و افزود: بهتر است قوانین در این حوزه اصلاح شود و مجلس به اصلاح قانون کسب و کار و بازنگری در این قوانین همتی راستین داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما از مجلس یازدهم انتظار داریم تا قانون تعاونی‌ها را نیز مورد بازنگری قرار دهد چرا که سهم تعاون در اقتصاد کشور ۲۵ درصد تعریف شده در حالی که این رقم به کمتر از پنج درصد رسیده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up