• شناسه خبر : 45267
  • تاریخ انتشار : 14 دی 1399 - 05:35

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از پیگیری تصویب منطقه حفاظت شده انزان مشگین شهر در شورایعالی حفاظت محیط زیست خبر داد.

زباله- محیط زیست

سعید شهند اظهار داشت: منطقه حفاظت شده انزان مشگین شهر ۳۲ هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت دارد و در صورت ثبت این منطقه، مساحت مناطق چهارگانه استان از ۷٫۸ درصد به حدود ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.

او اظهار داشت: ممنوعیت شکار در مناطق گندیمن مشگین شهر و خروسلو بیله سوار نیز تمدید شده و تا سال ۱۴۰۳ این دو منطقه به عنوان مناطق شکارممنوع مورد حفاظت محیط زیست قرار خواهند گرفت.

شهند با بیان اینکه در حوزه محیط زیست طبیعی و از طریق اعتبارات ملی، تعمیر و تجهیز پاسگاه های محیط بانی مناطق حفاظت شده آق داغ خلخال و نئور انجام شده است، ادامه داد: در منطقه آق داغ خلخال ۳۶ تابلو زیست محیطی آموزشی، هشداری و اطلاع رسانی نصب شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی جمعیت کل و بز در زیستگاه های جنوب استان خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده برای ۵ سال آینده در تلاش هستیم حیات وحش این منطقه را ۴۰  درصد افزایش دهیم و با محقق شدن این مهم ارتقای منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال به بالاترین سطح حفاظتی فراهم خواهد شد.

او با بیان اینکه شش تالاب استان جزو تالاب های حفاظت شده هستند، افزود: در خصوص ثبت تالاب میل مغان در کنوانسیون رامسر، آب منطقه ای دارای یک سری ملاحظات است که در حال انجام بحث های کارشناسی هستیم به طوری که پیش بینی می شود در صورت همکاری آب منطقه ای این اتفاق تا تابستان سال آتی بیفتد و این تالاب ثبت بین المللی شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up