• شناسه خبر : 45368
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 06:51

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: خام ‌فروشی محصولات معدنی بدترین نگاه سیاست توسعه ‌ای در استان اردبیل است.

 

معدن

 

رامین صادقی اظهار داشت: خام ‌فروشی محصولات معدنی بدترین نگاه سیاست توسعه ‌ای در استان اردبیل است که سعی در پرهیز از این اقدام غیرمنطقی داریم.

وی افزود: به دنبال سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به مشگین ‌شهر، اولین کارخانه تولید کنسانتره مس و مولیبدن در این قطب تولید محصولات معدنی آغاز شد تا به سرعت و در کمتر از یک سال با هدف جلوگیری از خام ‌فروشی محصولات معدنی فرآوری این محصولات انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: قرار است در یک سال آینده و با ایجاد اشتغال برای ۳۵۰ نفر محصولات معدنی با ارزش نظیر مس و مولیبدن از معادن مشگین ‌شهر استخراج و نسبت به فرآوری و صادرات این محصولات با ارزش افزوده بیشتر اقدامات انجام شود.

صادقی گفت: بعد از سال ‌ها بلاتکلیفی معادن مشگین ‌شهر، کار اجرایی در این زمینه انجام شد تا به دنبال استخراج و اکتشاف دو پهنه معدنی در مشگین ‌شهر عملیات احداث کارخانه سرعت گرفته و با مشارکت سرمایه ‌گذاران فرصت و زمینه تحول مطلوب در این بخش فراهم آید.

وی به بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از کارخانه کامیون ‌سازی حدید مبتکران اشاره کرد و افزود: در این شهرک خصوصی و با ظرفیت مناسب سرمایه‌ گذار بخش خصوصی فرصت خوبی را برای تولید و اشتغال فراهم کرده به طوریکه در قرارداد امضا شده امروز با آموزش و افزایش مهارت ‌آموزی قرار شد زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر نیروی جدید فراهم آید.

رئیس سازمان صمت استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تاکنون در این مجموعه تولیدی فرصت اشتغال برای ۴۵۰ نفر فراهم شده و تا پایان امسال این ظرفیت همچنان افزایش می ‌یابد.

صادقی اضافه کرد: در این مجموعه با قولی که وزیر صنعت، معدن و تجارت در تأمین قطعات مورد نیاز کامیون ‌سازی داده ‌اند، اولین کامیون با نام چاپار روانه بازار خواهد شد تا در صورت استقبال تولید آن تا سقف ۵۰ دستگاه در هر ماه فراهم آید.

وی ادامه داد: تلاش ما بر این است تا شهرهای مختلف استان به ویژه مشگین ‌شهر را به قطب تحولات صنعتی و معدنی تبدیل کنیم تا از این فرصت و بستر فراهم شده در تحولات اقتصادی استان بیش از گذشته استفاده شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up