• شناسه خبر : 45500
  • تاریخ انتشار : 17 دی 1399 - 03:25

رئیس کل دادگستری استان اردبیل از تشدید نظارت و رصد فعالیت‌های مجازی خبر داد و گفت: با سوء استفاده‌گران در فضای مجازی و کانال‌های خبری در اردبیل با جدیت برخورد می‌شود.

ناصر عتباتی

قاضی ناصر عتباتی با بیان اینکه فضای مجازی خط قرمز ما است، اظهار داشت: با سوء استفاده‌گران در فضای مجازی و کانال‌های خبری در اردبیل با جدیت برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه در ارتباط با فضای مجازی از زوایای مختلف اخبار و اطلاعاتی ضدو نقیض به دست رسیده است، افزود: متاسفانه به صورت نادر در راستای انتشار اخبار و اطلاع‌رسانی شاهد رفتارهای غیرحرفه‌ای و غیرقانونی و مجرمانه هستیم که این امر از کانال‌های مختلف در استان گزارش شده که به  دادستانی ارجاع داده شد تا بررسی‌های لازم را انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: متاسفانه در برخی کانال‌های خبری تخریب غیرمنصفانه  مدیران و برخی بحث‌های غیرحرفه‌ای انجام شده است که به هیچ عنوان دستگاه  قضایی اجازه این امر را نمی‌دهد و از اصحاب رسانه و قلم نیز انتظار می‌رود در این زمینه هوشیاری لازم داشته باشند.

عتباتی تصریح کرد: باید به سمت و سوی اصلاح برخی رفتارهای غیرحرفه‌ای در کانال‌های خبری و فرهنگ‌سازی در این حوزه برویم و در قدم اول باید اصحاب رسانه ارزش و حرمت قلم و قداست آن را حفظ کنند و  باید در این زمینه امر به معروف و نهی از منکر مبنای کار قرار گیرد تا دیگر شاهد این رفتارهای غیرحرفه‌ای از معدود افراد در کانال‌های خبری نباشیم.

وی همچنین افزود:  با توجه به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا قرار داریم لذا در  این زمینه رصدها و نظارت‌ها بر فعالیت کانال‌های خبری تشدید می‌شود و نظارت‌های بازدارنده از فعالیت‌های غیرحرفه‌ای در  اولویت قرار می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه باید قاعده‌مند شدن در فضای مجازی مبنای کار قرار گیرد، افزود: باید در این زمینه متولیان اصلی به ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی اهتمام ویژه داشته باشد و در مجموعه دستگاه قضایی استان و پلیس فتا واحدهای  مجازی وجود دارد که با متخلفان توسط دستگاه قضا با جدیت برخورد می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up