• شناسه خبر : 46066
  • تاریخ انتشار : 26 دی 1399 - 10:33

برخی از ما تلاش می کنیم نمک کمتری مصرف کنیم و در برخی موارد هم مصرف آن را به طور کامل کنار گذاشته ایم چون نمک را برای سلامتی بد می دانند. اما این باور کاملاً درست نیست.

نمک
هر چه باشد نمک الکترولیتی مهم است که به بدن ما کمک می کند عملکردی طبیعی داشته باشد. اگر تصمیم گرفته اید مصرف نمک را کنار بگذارید، مطمئن شوید که با این کار نمک را به طور کامل از رژیم غذایی تان حذف نمی کنید و سعی کنید متوجه شوید که بدن تان چه واکنشی به این تغییر دارد.

در ادامه می خواهیم ببینیم اگر دیگر نمک نخوریم چه اتفاقی در بدن مان می افتد.

۱- ممکن است وزن اضافه کنید

نمک ید دار برای هورمون های شما اهمیت زیادی دارد و اگر مصرف نمک را به کلی کنار بگذارید، بدن تان از ید محروم خواهد شد.

در نتیجه ممکن است وزن تان شروع به بالا رفتن کند، صورت تان پف کند، پوست تان خشک شود و دچار ضعف های عضلانی و خستگی شوید.

۲- ممکن است روی قلب تان تأثیر بگذارد

تحقیقات نشان داده رژیم های غذایی کم نمک فواید زیادی به خصوص برای افراد مبتلا به مشکلات قلبی دارند. اما این مسأله شاید در مورد همه صدق نکند، به خصوص اگر مشکل قلبی نداشته باشید. چون تحقیقات نشان داده افراط و همچنین تفریط در مصرف نمک، می تواند باعث تشدید مشکل قلبی شود که از قبل وجود داشته است.

۳- می تواند مقاومت انسولینی را بیشتر کند

تحقیقات نشان داده وقتی سدیم کافی در رژیم غذایی وجود نداشته باشد این مسأله می تواند بر روی مقاومت انسولینی ما تأثیر بگذارد. این بدان معنی است که بدن ما پاسخ مناسبی به انسولین نخواهد داشت و این مسأله ممکن است به بالا رفتن قند خون بیانجامد.

۴- ممکن است علائم کم آبی بدن را تجربه کنید

وقتی سطح سدیم در خون به میزان چشمگیری افت می کند، ممکن است علائمی بسیار شبیه به کم آبی بدن را تجربه کنید. بنابراین ممکن است دچار خشکی دهان، سرگیجه و تشنگی شوید و کمتر به دستشویی روید.

۵- ممکن است دچار حالت تهوع شوید

عدم مصرف نمک تأثیر زیادی بر سطح کلسترول دارد. گرچه این مسأله معمولاً علائم اولیه ای ندارد، اما می تواند به دیگر قسمت های بدن از جمله قلب حمله ببرد. یکی از علائمی که ممکن است تجربه کنید حالت تهوع است.

بهداشت نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up