• شناسه خبر : 46324
  • تاریخ انتشار : 30 دی 1399 - 04:47

مدیرکل ثبت و اسناد و املاک استان اردبیل گفت در ۹ ماهه امسال برای ۳۴۵هزارهکتار از اراضی ملی ثبت شده استان اردبیل سند تک برگی ارائه شده است.

زمین خواری

 

رحیم محمدی اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال معادل ۱۰ سال گذشته اقدامات در اجرای طرح کاداس در استان اردبیل انجام شده که در نوع خود این امر بی ‌سابقه است.

وی افزود: در حالی که تا پایان سال ۹۸ ۲۷۸هزار هکتار از اراضی ملی ثبت شده استان اردبیل سند تک برگی برایشان ارائه شده بود ولی در ۹ ماهه امسال با همکاری و تلاش جهادی نیروهای ثبت اسناد و املاک استان اردبیل برای ۳۴۵هزار هکتار از اراضی ملی ثبت شده سند تک برگی صادر شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان گفت: طبق ماده سه قانون کاداس سازمان متولی صدور سند مالکیت برای تمامی اراضی است ودر حال حاضر مساحت استان اردبیل حدود ۱ میلیون ۸۰۰هزار هکتار است که تقریبا حدود یک میلیون هکتار آن اراضی ملی بوده است.

محمدی بیان کرد: یکی از راهکارهای تحقق شعار مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید اجرای طرح کاداس است و اگر کاداس به صورت کامل اجرا شود برنامه ‌ریزی برای دستگاه‌ ها و نهادهای اجرایی و دولتی به طور مناسب انجام می ‌شود.

وی گفت: حدود یک سوم پرونده‌ های قضایی مربوط به حوزه املاک است که اگر طرح کاداس در این زمینه اجرا شود یک سوم پرونده ‌های قضایی کاهش می ‌یابد.

مدیرکل ثبت و اسناد و املاک استان اردبیل تصریح کرد: از اقشار مختلف مردم استان اردبیل تقاضا داریم نسبت به تک برگی کردن اسناد مجلد خود اقدام کرده و به مراکز پست مربوطه مراجعه کرده و سند تک برگی دریافت کنند که حدود ۲۴۴هزار سند مجلد در استان وجود دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up