• شناسه خبر : 46339
  • تاریخ انتشار : 30 دی 1399 - 05:44

استاندار اردبیل از تصویب و امضای سند همکاری دوجانبه بارانداز ریلی شهرستان پارس آباد مغان خبر داد.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنام جو در حاشیه برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در تهران اظهار کرد: با پیگیری ها و رایزنی هایی که انجام شد راه اندازی بارانداز ریلی منطقه مرزی مغان به صراحت در متن توافق نامه بین دو کشور امضا و تصویب شد.

وی با بیان اینکه از دو سال گذشته برای تحقق این امر مهم اقدامات زیربنایی و اساسی انجام شده بود افزود: برای پیگیری این طرح ۲ بار با شاهین مصطفی اف وزیر اقتصادی وقت آذربایجان و معاون نخست وزیری فعلی این کشور دیدار و گفتگو انجام شده بود تفاهم نامه اولیه ای با برگزاری جلسات فشرده ای با مسوول ریلی جمهوری آذربایجان نیز امضا شده بود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در مذاکرات صورت گرفته این اجلاس استانداری اردبیل به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و شرکت راه آهن آذربایجان، طرفین برای راه اندازی مرکز لجستیک خط راه آهن در پارس آباد مغان استان اردبیل به توافق نهایی رسیدند که نقطه عطفی برای استان اردبیل خواهد بود.

وی با بیان اینکه این اقدام در اقتصاد استان اردبیل تاثیر بسزایی خواهد داشت گفت: تحول اساسی و بنیادی در سایه اتصال استان به خط ریلی جمهوری آذربایجان ، روسیه وآسیای میانه برای پیشرفت اقتصادی استان یک رویکرد صادراتی و وارداتی مهم است.

اکبر بهنام جو تصریح کرد: با راه انداری خط ریلی در شمال استان محصولات کشاورزی منطقه صادر و مواد اولیه کارحانه های استان از این مسیر تامین می شود.

وی این حرکت را نقطه عطف، اساسی و بنیادی برای اقتصاد استان بر شمرد و افزود: خوشبختانه کارهای تملک اراضی آغاز شده، کار طراحی و تهیه نقشه فاز یک و فاز دو لجستیک بار انداز ریلی به اتمام رسیده است.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل این اقدام را پیش زمینه سایر طرح های برون مرزی دانست و اظهار کرد: با پیگیری مجدانه باید این پروژه دنبال شود تا در سال آینده شاهد تحول عظیم در منطقه و افتتاح مراکز لجستیک ریلی باشیم.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: تشویق امام جمعه اردبیل و نماینده ولی فقیه در استان، تلاش نماینده مردم پارس آباد مغان و رییس اتاق بازرگانی قابل تقدیر و تحسین است باید همه در این مسیر برای همکاری و وحدت گام های اساسی برداریم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up