• شناسه خبر : 46602
  • تاریخ انتشار : 04 بهمن 1399 - 01:41

نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس گفت: تامین اعتبار و کلنگ‌زنی کارخانه سوربیتول و پالایش دانه‌های روغنی انجام شده و همزمان با ایام‌الله دهه مبارکه فجر احداث و عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.

کارخانه شهرک صنعتی

عباس جهانگیرزاده صبح امروز در دیدار با مسئولان شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: کشت و صنعت و دامپروری مغان در سطح ملی و بین المللی حرفی برای گفتن دارد که برای نخستین بار در تاریخ شرکت، هیئت مدیره از بین مدیران بومی استان و فرزندان مغان انتخاب شده‌ است.

وی افزود: هیئت مدیره جدید متعهد شده تا در ظرف مدت ۶ ماه این شرکت عظیم را بهبود داده و به تراز مثبت و سوددهی برساند که سال ۸۳ واگذاری اراضی شرکت به برخی عشایر انجام شده اما بعدا متوقف شده و مصوبه دولت در خصوص واگذاری زمین به عشایر انجام شده و آماده اجرا است.

نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس ادامه داد: اختلاف عشایر با شرکت حل شده چرا که زمینها آماده واگذاری است ولی عشایر در مورد واگذاری یا عدم واگذاری به برخی از افراد اختلاف دارند و این موضوع عامل ممانعت از واگذاری است.

جهانگیرزاده ادامه داد: اگر عشایر با یکدیگر به حل اختلاف برسند عوامل اجرایی آماده هستند ظرف یک هفته واگذاری را انجام دهند که به همین منظور اختلاف با یکدیگر و ممانعت از واگذاری تنها عشایر و کشاورزان را متضرر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: طرح هادی ۲۲ روستا و تخصیص زمین برای ابنیه و اماکن عمومی و چراگاه‌ها در نظر گرفته شده و واگذاری کشت و صنعت مغان ابطال شده و بهترین حالت برای این شرکت بزرگ استراتژیک تامین منافع مردم منطقه و دولت و کشور است.

وی در رابطه با پیگیری، اقدامات و اعتبارات انجام شده برای حوزه انتخابیه خود ظرف ۴۰ روز گذشته گفت: تامین اعتبار و کلنگ زنی کارخانه سوربیتول و پالایش دانه‌های روغنی انجام شده و همزمان با ایام‌الله دهه مبارکه فجر احداث و عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.

جهانگیرزاده افزود: برابر جلساتی که با رئیس سازمان همیاریها و شوراهای کشور داشتیم اعتبارات لازم برای شهرهای کمتر از ۵۰ هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شده و بارها به شوراها و شهرداریهای منطقه توصیه کرده و دوباره می‌خواهم هرچه می توانند برای آبادانی شهرها کار و هزینه کنند و من تمام هزینه ها را از دولت تامین خواهم کرد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه این عزیزان در محدوده اصلاندوز و اسلام آباد و جعفرآباد و بیله سوار اقدامات خوبی در حال اجرا دارند و به امید خدا اعتبارات خوبی برای این شهرها خواهیم گرفت.

نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس افزود: پیگیری دستگاه ام آر آی پارس اباد در حال انجام است، سونوگرافی شهرستان اصلاندوز را پیگیری و تهیه می‌کنیم، درمان بستر اصلاندوز همانطور که به مردم عزیز این شهرستان بزودی افتتاح خواهد شد، پیگیری‌های سی تی اسکن بیله سوار انجام شده و با صحبتهایی که با مدیریت شبکه شهرستان داشتیم مقرر شد تهیه و آماده سازی مکان مناسب برای استقرار سی تی انجام شود.

جهانگیرزاده افزود: مجوز تخریب و نوسازی ۹ مدرسه در سطح منطقه را از معاون وزیر آموزش و پرورش گرفتیم، ۳۰ میلیارد ریال برای تجهیز مدارس منطقه تخصیص یافت، مدارس ۱۲ کلاسه در اصلاندوز، بیله سوار و پارسآباد و مدرسه ۶ کلاسه جعفرآباد تامین اعتبار شده و احداث خواهند شد و سفر اخیر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور نزدیک به ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه برای دولت و برکت برای منطقه در پی داشته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up