• شناسه خبر : 46606
  • تاریخ انتشار : 04 بهمن 1399 - 01:25

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: متأسفانه علی‌رغم هشدارهای داده شده به مردم مبنی بر لزوم استفاده از تجهیزات زمستانی و آماده‌باش برای جلوگیری از خسارات احتمالی بسیاری از رانندگان به استفاده از زنجیرچرخ اهمیتی ندادند.

برف

فرهاد عبدالعلی‌پور اظهار داشت: متأسفانه علی‌رغم هشدارهای داده شده به مردم مبنی بر لزوم استفاده از تجهیزات زمستانی و آماده‌باش برای جلوگیری از خسارات احتمالی بسیاری از رانندگان به استفاده از زنجیرچرخ اهمیتی ندادند و این امر سبب راهبندان جاده اردبیل شد.

وی افزود: توجه به هشدارها اولویت اساسی است که انتظار ما توجه به دقت و بررسی در ارتباط با وزش باد و کاهش دما که در پیش رو است اهتمام جدی داشته باشند و با جدی گرفتن هشدارها از خسارات احتمالی جلوگیری شود که این موضوع برای ما به عنوان اولویت اساسی مطرح است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل بیان کرد: در چندین روز گذشته قطعی گاز وجود نداشته و مشکلی در ذخیره گاز نداریم که در این زمینه دمای هوا در این مدت به شدت کاهش یافته است که در این زمینه نیاز است صرفه‌جویی در مصرف انرژی همکاری‌های لازم را داشته باشند.

عبدالعلی‌پور ادامه داد: اطلاع‌رسانی‌ها توسط رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی از چندین روز قبل شروع شده بود که خوشبختانه به همین منظور مشکل خاصی در این زمینه پیش نیامده است و فقط برخی بی‌توجهی‌ها با هشدارهای مدیریت بحران سبب نگرانی مسئولان و دستگاه‌های مربوطه می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به این که احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات وجود دارد به همین منظور از کوهنوردان انتظار می‌رود صعود به ارتفاعات را تا زمان وزش باد گرمیج که از روز دوشنبه شروع می‌شود مورد توجه قرار دهند و رعایت نکات و مسائل ایمنی را فراموش نکنند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up