• شناسه خبر : 46785
  • تاریخ انتشار : 06 بهمن 1399 - 06:22

یک سوال مهم که این روزها ذهن بهبودیافتگان را به خود مشغول نموده این است که آیا امکان ابتلای مجدد به این بیماری وجود دارد یا خیر؟

پی سی آر کرونا

اما بررسی های انجام شده بیانگر آن است که تا به امروز گزارشی مبنی بر ابتلای مجدد به ویروس کرونا وجود نداشته است.

البته لی مدیر پیشگیری و درمان پنومونی که در یکی از بیمارستان های پکن مشغول به فعالیت می باشد، اظهار نموده که امکان ابتلای مجدد افرادی که دوره بیماری را سپری کرده و از داروها استفاده نموده اند نیز وجود دارد از همین رو این افراد هم باید نکات بهداشتی را رعایت کنند و به صورت مرتب دست های خود را بشویند.

احتمال ابتلای مجدد به کرونا

با بررسی هایی که تا به امروز دانشمندان انجام داده اند، پیش بینی می شود که کوید ۱۹ نیز همچون سایر ویروس های خانواده کرونا، شامل ایمنی کوتاه مدت (بین چند ماه تا ۲ سال) می شوند بنابراین افرادی که به این بیماری مبتلا شدند و بهبود پیدا کرده اند احتمالا تا مدت ۲ سال بدنشان مقاوم بوده مگر این که جهشی در ویروس رخ دهد که پادتن آن در بدن فرد وجود نداشته باشد.

با توجه به این که کرونا ویروس یک بیماری نوظهور است و هیچ شناخت و دیدگاه قبلی از آن وجود ندارد، نمی توان با صراحت در رابطه با آن اظهار نظر کرد و تنها چیزی که بدیهی به نظر می رسد مراقب هایی است که تمامی افراد جامعه باید انجام دهند تا از این ویروس مرموز مصون بمانند.

تاکنون هیچ دارویی برای درمان قطعی کووید ۱۹ کشف نشده و داروهایی که هم اکنون در کشور استفاده می شود برای بهبود نسبی بیماران کرونایی بوده و همچنان محققان در حال تحقیق و پژوهش برای تولید داروی قطعی کرونا هستند.
در نهایت توجه داشته باشید که معمولا افرادی در وضعیت بحرانی و کشنده کرونا ویروس قرار می گیرند که یا مسن هستند یا دارای بیماری های زمینه ای مانند بیماری قلبی و عروقی، دیابت، نقص ایمنی و فشار خون می باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up