• شناسه خبر : 54130
  • تاریخ انتشار : 24 تیر 1400 - 12:42

همایش دوچرخه سواری با محوریت سه شنبه های بدون خودرو ویژه بانوان برای اولین بار در سطح کشور به همت شهرداری اردبیل، بانوان رسانه ای استان و هیات دوچرخه سواری با شرکت بیش از ۴۰۰ بانو در مجتمع فرهنگی تفریحی شورابیل برگزار شد.

شورابیل اردبیل

دکتر لطف اللهیان شهردار اردبیل روز سه شنبه از پویش مردمی سه شنبه های بدون خودرو ویژه بانوان در مجتمع گردشگری شورابیل بازدید و در جریان برنامه ها قرار گرفت.

وی در این مراسم گفت: با توجه به فراهم بودن مسیرهای استاندارد و ویژه برای دوچرخه سواری و پیاده روی در مجتمع گردشگری شورابیل که در سال های اخیر توسط شهرداری اردبیل طراحی و عملیاتی شده و هم چنین اهمیت ارتقای نشاط اجتماعی خانواده ها به ویژه سلامت عمومی بانوان، فعالیت پویش مردمی سه شنبه های بدون خودرو ویژه بانوان توسط کارگروه بانوان رسانه ای استان (رسبان) و با حمایت مجموعه شهرداری اردبیل آغازشد.

دکتر لطف اللهیان به استارت این پویش مردمی از اردبیل اشاره کرد و گفت: این پویش مردمی برای اولین بار در سطح کشور از شهر اردبیل آغاز شده و امیدواریم در سراسر کشور عملیاتی شود و شاهد استفاده کمتر از خودرو در شهرهای پرجمعیت میهن عزیزمان باشیم. ارتقای سلامت عمومی خانواده ها به خصوص بانوان با روش های گوناگون از جمله پیاده روی و دوچرخه سواری از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و شهرداری اردبیل از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نمی کند.

شهردار اردبیل در پایان از تمامی عوامل برنامه قدردانی نموده و گفت: از تلاش سازمان های مردم نهاد، مجموعه شهرداری اردبیل و هیات دوچرخه سواری استان اردبیل در اجرای این برنامه تشکر کرده و امیدوارم بانوان اردبیل در این پویش بصورت چشمگیر و پرشور شرکت نمایند و مشوق شهرداری اردبیل در اجرای برنامه مختلف دیگر برای بانوان باشند.

نماینده کارگروه بانوان رسانه ای استان(رسبان) نیز در حاشیه این برنامه گفت: اطلاع رسانی های لازم در خصوص این برنامه در فضای مجازی و حقیقی انجام شده است. هدف از اجرای این پویش مردمی، کاهش استفاده از خودرو، حفاظت از محیط زیست و همچنین ایجاد شور، نشاط، اتحاد و همدلی میان بانوان می باشد

گفتنی است این برنامه هر هفته روزهای سه شنبه از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در مجتمع گردشگری شورابیل اجرا می‌شود./انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up