• شناسه خبر : 57067
  • تاریخ انتشار : 23 شهریور 1400 - 02:32

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: بیش از ۹۸ درصد خانوار روستایی شهرستان کوثر از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

 

سردار اسماعیلی، مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل در آئین افتتاح طرح گازرسانی در ۲ روستای شهرستان کوثر توسعه شبکه گذاری و ارایه خدمات به مناطق کم برخوردار و بی بهره از نعمت گاز طبیعی را مهمترین رویکرد شرکت گاز استان اردبیل طی سال‌های اخیر برشمرد و گفت: با توجه به توسعه شبکه‌های گازرسانی و بهره مندی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار در شهرستان کوثر هم اکنون ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستا‌های این شهرستان بیش از ۹۸ درصد می‌باشد.

او افزود: پروژه گازرسانی به روستا‌های گل تپه و قرخ بلاغ از توابع شهرستان کوثر با اعتبار ۲۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که با افتتاح این پروژه‌های گازرسانی بیش از ۷۰ خانوار روستایی شهرستان کوثر از نعمت گاز طبیعی بهره مند می‌شوند.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود تعداد روستا‌های گازدار شده شهرستان کوثر را ۹۳ روستا اعلام کرد و افزود: از تعداد ۹۹ روستای این شهرستان تعداد ۹۳ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و پروژه گازرسانی به سایر روستا‌های این شهرستان نیز در دست اجراء می‌باشد که با بهره برداری از این پروژه‌ها در آینده نزدیک عملا تمامی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

اسماعیلی تعداد خانوار‌های روستایی تحت پوشش شبکه گازرسانی این شهرستان را ۹ هزار ۸۲۹ خانوار اعلام کرد و گفت: این تعداد برابر ۹۸ درصد خانوار روستایی است که در آینده نزدیک به ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد.

او در ادامه سخنان خود با بیان این که بیش از ۴۸۰ کیلومتر شبکه گاز در سطح شهرستان نیر اجرا شده، افزود: از این میزان، بیش از ۳۶ کیلومتر در بخش شهری و بیش از ۴۴۵ کیلومتر در بخش روستایی است که از ابتدا تا بحال در این شهرستان اجرایی شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up