• شناسه خبر : 58499
  • تاریخ انتشار : 04 آبان 1400 - 01:19

استاندار اردبیل گفت: برای تحول‌آفرینی بیش‌تر، نیازمند سرمایه‌گذاران بزرگ و دارای اهلیت هستیم که باید زمینه حضور این سرمایه‌گذاران بزرگ را در استان فراهم کنیم.

shahrkhan ir Dr Ameli1

سیدحامد عاملی صبح امروز در نشست با جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل اظهار کرد: سرمایه‌گذاران جبهه اقتصادی قرار دارند و در راستای تحول‌آفرینی بیش‌تر، نیازمند سرمایه‌گذاران بزرگ و دارای اهلیت هستیم که باید زمینه حضور این سرمایه‌گذاران بزرگ را در استان اردبیل فراهم کنیم.

وی با اشاره به این‌که سرمایه‌گذاری در شاخص‌های اقتصادی مهم است، افزود: در گذشته از بعضی فرصت‌های پیش آمده، به نحو احسن استفاده نشده و شاخص‌های اقتصادی اردبیل نسبت به سایر استان‌ها مناسب نیست که البته در سایر حوزه‌ها نیز شاخص‌ها ضعیف هستند و باید در آینده، این خلاءها پر شوند.

استاندار اردبیل با بیان این‌که در استان‌های پیشرو، یک درصد از درآمدهای اقتصادی به توسعه جاده‌ها و مسائل عمرانی تخصیص می‌یابد تصریح کرد: در استان اردبیل نیز می‌توان با تفاهم و همدلی، آفت واگرایی را به فرصت همگرایی و وحدت تغییر داد و ظرفیت‌هایی را برای افزایش تولید ثروت ایجاد کرد.

عاملی بیان کرد: استان اردبیل در حوزه نیروی انسانی، ظرفیت بالایی دارد و آن‌چه مانع توسعه و پیشرفت شده، آفت واگرایی و مطالبه‌گری غیرمنطقی است که باید جهت کاهش این واگرایی، با تلاش و همدلی، از اندیشه‌ها و نظرات نخبگان بهره‌مند شویم چرا که نخبگان، به‌عنوان بزرگان و رهبران فکری جامعه، می‌توانند در حل مشکلات عمیق و رشد و توسعه متوازن استان، تاثیرگذار باشند.

وی به ضرورت برگزاری جلسات هم‌اندیشی با نخبگان در راستای برطرف کردن بخشی از گرفتاری‌ها و دردهای مردم اشاره کرد و گفت: نیروی انسانی متخصص، ماهر و جوان، سرمایه هر مملکت به شمار می‌رود و خوشبختانه اردبیل از این ظرفیت بالقوه، برخوردار است و باید با هدف توسعه و عزت استان، راهکارهای مناسب را برای بهره‌مندی از ظرفیت‌ها پیدا کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up